Beşiktaş'tan Elneny hamlesi

Beşiktaş'tan Elneny hamlesi

Beşiktaş Yönetimi, Mısırlı oyuncu yu bir yıl daha kadroda tutabilmek için ekonomik formül arıyor, tüm şartları zorluyor.

Ajans Beşiktaş - Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın önümüzdeki sezon orta alanda Elneny-Atiba-Oğuzhan üçlüsünü birlikte oynatmak istemesi nedeniyle yönetimin son ana kadar masadan kalkmayacağı belirlendi. Mali koşulların oluşması halinde yıldız oyuncunun kiralık sözleşmesi 1 yıl uzatılacak.

Kiralık sözleşmesi biten Mohamed Elneny ile yola devam etmek isteyen Beşiktaş Yönetimi, Mısırlı orta sahayı bir sezon daha kadroda tutabilmek için tüm şartlarını zorluyor.
Ekonomik konularda daha önce deneyimli oyuncudan kendilerine yardımcı olmasını isteyen siyah-beyazlılar son ana kadar masadan kalkmayacak. Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın takımda kalmasını istediği Elneny’nin yıllık ücretinin bir kısmının Arsenal tarafından ödenmesi konusunda haber bekleyen yönetim, bir yandan alternatif isimlerle de temaslarını sürdürüyor.

Maliyeti nedeniyle Lemina'nın üstünde durulmadı

Sergen Yalçın’ın yönetime verdiği raporda Elneny’nin oyun sistemine en uygun isimlerden biri olduğunu söylediği ortaya çıktı. Siyah-beyazlı idarecilerin her türlü olumsuzluğa karşı Galatasaray ile kiralık sözleşmesi biten Mario Lemina’yı da gündemine aldığı fakat yüksek maliyeti nedeniyle başarılı oyuncunun üstünde çok fazla durulmadığı iddia edildi.

Önümüzdeki sezon orta alanda Oğuzhan-Atiba-Elneny üçlüsünü bir arada oynatmak isteyen teknik patron Sergen Yalçın, Mısırlı oyuncunun kadroda tutulamaması durumunda farklı bir çözüm yolu bulabileceğini de yönetime bildirdi. Yalçın’ın orta alanı deneyimli oyunculardan oluşturmak istediği ve bu konuda yöneticiler ile fikir birliği içinde olduğu kaydedildi. (Milliyet - Serdar Sarıdağ)

Etiketler :