1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Bilal Meşe: "Atiba 36 yaşında, Gökhan Gönül ise 34... Gençlere taş çıkartıyorlar"
Bilal Meşe: "Atiba 36 yaşında, Gökhan Gönül ise 34... Gençlere taş çıkartıyorlar"

Bilal Meşe: "Atiba 36 yaşında, Gökhan Gönül ise 34... Gençlere taş çıkartıyorlar"

Beşiktaş'ın 2-1 kazandığı Başakşehir karşılaşmasını Milliyet Gazetesi spor yazarı Bilal Meşe değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - İşte Bilal Meşe'nin bugün Milliyet Gazetesi'nde yer alan köşe yazısı:

"Beşiktaş, Galatasaray’ı yakalama derdinde, Başakşehir ise puan farkını açıp, yoluna rahat devam etmek istiyor. Ancaaak, bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor, maalesef! 
Başakşehir, puan umuduyla geldi, üç puan bıraktı, kredisinden yedi. Kartal, sağlam adımlarla yoluna devam ediyor, derbiden çıkacak sonucu bekliyor, umuda kanat çırpıyor.
***
Başakşehir, ilk etapta Kartal’ın hızını kesmeyi, ardından etkili kramponlarıyla pozisyon bulmayı hedefledi, bunda da başarılı oldu. Nitekim Karius, en az üç net pozisyonda müthiş kurtarışlar yaparken, yine savunmasının azizliğine uğradı! 
Efendim Edin Visca, Başakşehir’in en büyük kozlarından biri, bunu cümle alem biliyor. Güneş hoca, buna önlem olarak, Medel’i taa ki Robinho’nun golüne kadar savunmanın soluna çekti, önünde Caner’e yer verdi. Ne var ki, bunun pek işe yaramadığını gördük. Konuk takımın pozisyon üretimleri de hep bu kanattan geldi. Ne Medel ne de Caner, Visca’yı durduramadı... Robinho’nun attığı golde, dört oyuncunun ne iş yaptığını ben de merak ettim, doğrusu! 
Dememiz o ki, evet Beşiktaş çok gol atan bir ekip, ama gelin görün ki, çok basit goller yiyor, biz değil istatikler söylüyor! Bu yarıda Kartal, o bunaltıcı pas trafiğine de ulaşamazken, Robinho’nun golüne Atiba yanıt verdi, skoru eşitledi.
***
Kartal, ikinci yarıda Atiba’nın golününün verdiği moralle ayağa kalktı, vites yükseltti, pas ve baskıyı öne çıkardı, gerçek kimliğini yakaladı. Nitekim, Burak Yılmaz 52’de sahne aldı, klasına yakışır bir vuruşla Kartal’ı öne geçirirken, Başakşehir’in de direncini bir tık aşağı çekti. Ne var ki, Başakşehir bu şoku çabuk atlattı, tüm hatlarıyla yüklenirken, kaptırılan her top, kalesine tehlike olarak döndü. Gelin görün ki, Kartal’ın ofansif oyuncuları bunları gollerle taçlandıramadı.
***
Öncelikle iki takıma da böylesi keyifli ve de heyecanı bol maç izlettikleri için teşekkür ederiz. Bu oyun öyle, yaşa başa bakmıyor arkadaş... Atiba 36 yaşında, Gökhan Gönül ise 34... Ortaya koydukları futbola bakın, gençlere taş çıkartıyorlar, helal olsun onlara. Atiba sadece attığı golle değil, müthiş mücadelesiyle, Gökhan Gönül ise ekstra yaptığı işlerle maçın adamlarıdır bence, nazar değmesin."

Önceki ve Sonraki Haberler