Bilal Meşe: ''Atiba veya Dorukhan sağ bek oynamaz mı?''

Bilal Meşe: ''Atiba veya Dorukhan sağ bek oynamaz mı?''

Milliyet Gazetesi yazarı Bilal Meşe, Beşiktaş'ın kadro yapısını bugünkü köşe yazısında değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Bilal Meşe'nin bugünkü Milliyet Gazetesi'nde yer alan yazısı;

Süper Lig’e Trabzonspor’u yenerek başlayan Beşiktaş, Antalya’ya takıldı, eleştirilerin ardı-arkası kesilmiyor. Valla, kimse kusura bakmasın, belki kadro derinliği yok Kartal’ın ama çok da kötü değil...

Elbette Burak’ın yeri hala dolmadı, Larin o alana çare olamaz! Attığı gol kimseyi yanıltmasın, onu herkes atar! Bir de N’Sakala konusu var, çok top kaybediyor, bariz hatalar yapıyor! Onunla ilgili hala kafamda soru işaretleri var.

Mesela Welinton’u son maçta çok beğendim. Topla çıkışları ve özgüveni iyi. Hasic’i beğenmeyenler hatta ‘olmaz’ diyenler var! Komiksiniz valla, daha 19 yaşında öğreneceği çok şey var, yani tecrübe. Tekniği, cesareti bana gelecek adına olumlu sinyaller veriyor... Biraz sabır!

Dönelim şu sağ bek meselesine... Necip’i beğenir veya beğenmezsiniz... Adam tam bir profesyonel, nereye koysanız orada oynuyor, gıkı çıkmıyor. Bakın Necip’le ilgili bir gerçeği hatırlatmak isterim... Şenol Güneş döneminde 362 antrenmanın 361’inde yer almış bir fotoğraftan söz ediyoruz. Yani bir antrenman kaçırmış, diğerlerinde hep var. Bunun adı profesyonelliktir beyler.

Peki, takımda sağ beke başka alternatif yok mu? Bence var...

Örneğin Atiba, hatta Dorukhan orada aslanlar gibi oynar, merak etmeyin. Kaldı ki Atiba’nın o alanda oynatıldığı maçlar var, ne çabuk unuttunuz? Kalkıp sağ bek için sağda - solda adam aramaya ve büyük paralar harcamaya gerek yok. Bu alternatifler varken, yeni bir isim bu ekonomide lükse girer!

Beşiktaş’ın en büyük eksiği forvettir, bunu bilir, bunu söyleriz. Kaliteli olması şart, parası mı, valla forvet konusunda öyle ekonomiyi falan düşünmek yok, limitleri zorlayacak, kesenin ağzını açacaksınız!

Kartal bugün Rio Ave’yi konuk edecek. Öngörüm mü? Rio Ave asla Beşiktaş’ın kalitesinde bir takım değil. Kartal kantarda ağır basıyor, yener, yener merak etmeyin!

Etiketler :