Bilal Meşe: "Kartal, birinci viteste!"

Bilal Meşe: "Kartal, birinci viteste!"

Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Bilal Meşe, Medipol Başakşehir-Beşiktaş karşılaşmasını değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - Tamam lig uzun bir maraton, ne var ki uzun diye, avantajlarınızı cömertçe harcamayacaksınız, son pişmanlık para etmez, tıpkı Beşiktaş gibi! Maşallahı var Kartal’ın, bu anlamda eline kimse su dökemez!

Dememiz o ki, Galatasaray puan kaybetmiş, lider Başakşehir’i yakalama şansınız var, gelin görün ki Kartal o  virajı bir türlü dönemiyor, her hafta başka bir duvara tosluyor! Yani, zaten zor üretiyorlar, ürettiklerini bir türlü gole çeviremiyor... Örneğin Lens, golcü değil eyvallah, ancak ofansif yanı var, 3 net bir pozisyon yakaladı, onları golle taçlandıramadı.

Başakşehir’i asla küçümsemiyorum, bir çizgileri var, yıllardır bundan bir milim taviz vermiyorlar. Belki şampiyon olamıyorlar, ama yarışın hep içinde varlar, işte istikrar budur arkadaş... Artı takım oyununu onlardan daha iyi uygulayan var mı, bence yok. Şenol Güneş’li, Beşiktaş ile aralarındaki istatistikleri anımsarsak, kantarda çok ağır bastıklarını görürüz.

* * *

VAR’a pek itirazımız yok, yeter ki her kritik pozisyonlarda devreye girsin... Giriyor mu hayır, bunu geçmiş haftalarda gördük! Bakın, dünkü maçta Elia bir gol attı, VAR’a takıldı! Valla, hassas bir pozisyon, on kere izlense kimse ona ofsayt diyemez, çok ince VAR haklı çıktı. VAR, yeter ki dört-dörtlük uygulansın, bizim karşı çıkmamız bundandır! Örneğin Pepe’nin Mossoro’ya girişine ne demeli, kesin sarı, hatta kırmızı bile tartışılır. Peki, Halis Özkahya hadi görmedi, süzemedi, VAR nerde, yok!

* * *

Maça baktığımızda aslında Kartal, fena giriş yapmadı, presle rakibini sıkıştırmaya çalıştı. Ancak saman alevi gibiydi, nitekim golü de kalesinde gördü. Elia ofsayta takıldı, peki Epureanu’nun attığı gole ne demeli? Kartal’ın savunma bloğu kalabalık, gelin görün ki, onu unuttular!

* * *

İkinci yarıda Kartal risk aldı, oyunu tamamen rakip alana yıktı. Ljajic hamlesi de işe yaradı ama Başakşehir duvarını yıkmaya yeterli olamadı! Vagner Love, uzatma dakikalarının son saniyelerinde bir metreden topu filelere gönderemiyorsa, Şenol hoca ne yapsın?

* * *

Zirveyi yani Başakşehir’i kovalayan takımların hali harap, takılan takılana! Bir haftaları, diğer haftaya uymuyor! Kasımpaşa sahasında Antalya’ya yeniliyor, Galatasaray, fark yapacağı maçta tek puanla yetiniyor, Beşiktaş ise şansı fırsata çeviremedi. Ancaak puan farkı öyle aman aman değil, Başakşehir bu galibiyetle avantaj elde etti, puan farkını en yakın rakibi Galatasaray ile dörde çıkardı. Bildiğimiz bir gerçek var ki, bu köprünün altından daha çok sular akar! (Milliyet/Bilal Meşe)

Etiketler :