Bilic, Galatasaray'a mı gidiyor? Yardımcısı açıkladı...

Bilic, Galatasaray'a mı gidiyor? Yardımcısı açıkladı...

Galatasaray'a geleceği iddia edilen Slaven Bilic'in yardımcısı Nikola Jurcevic'ten açıklama geldi.

Ajans Beşiktaş - Galatasaray'da Igor Tudor'dan boşalan teknik direktörlük görevine geleceği iddia edilen Slaven Bilic'in yardımcısı Nikola Jurcevic Hırvat basınına önemli açıklamalarda bulundu.

Son olarak İngiltere Premier Lig takımlarından West Ham'ı çalıştıran ve buradaki görevine son verilen Slaven Bilic'in yardımcısı Nikola Jurcevic Hırvat basınına şunları söyledi:

Türkiye'de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarları için futbol hep ön planda gelir. Din gibidir adeta. Haliyle bu takımlarda çok büyük baskılar oluyor camia üzerinde. Şampiyonluk dışındaki tüm neticeler başarısızlık olarak kabul ediliyor. Galatasaray'da Igor Tudor da sezona çok iyi başladı. Şu anda da kaybedilmiş hiçbir şey yok ama yaşanan düşüş ve liderliğin kaybedilmesinden sonra değişim oldu. Çünkü Tudor hem liderliği, hem de derbileri kaybetti. Türkiye'de derbiler şampiyonluk kadar önemli.

Hırvat basınına konuşan Slaven Bilic'in yardımcısı Nikola Jurcevic'e daha önce Türkiye'de Beşiktaş'ı çalıştıran Slaven Bilic'in Galatasaray'a gidip gitmeyeceği soruldu. Jurcevic ise, "Bu konuda konuşamam. Ancak siz bana Bilic'in daha önceden Beşiktaş'ı çalıştırıp şimdi Galatasaray'da görev alması halinde oluşabilecek tepkileri soruyorsanız o başka. Bunlar Türkiye'de kolay işler değil. Çünkü bir isim, kulüple özdeşleşebiliyor. Bu hem futbolcu, hem de teknik adamlar için geçerli. O ismi başka bir kulüpte gördüğünüz zaman insanlar tepki gösteriyor. Bu da takım üzerinde olumsuz bir hava yaratabilir." dedi. (Futbol Arena)

Etiketler :