Bruno Pinheiro'nun anlaşmadan neden vazgeçtiği ortaya çıktı

Bruno Pinheiro'nun anlaşmadan neden vazgeçtiği ortaya çıktı

Sergen Yalçın'ın ayrılığı sonrası yeni teknik direktör arayışlarına devam eden Beşiktaş'ta Bruno Pinheiro ismi prensipte el sıkışılmasına rağmen son anda anlaşmadan vazgeçmişti.

Ajans Beşiktaş - Spor Toto Süper Lig'in 17'nci haftasında Fenerbahçe'ye konuk olacak olan Beşiktaş'ta yeni teknik direktör arayışları devam ediyor. Siyah-beyazlılarda idarecilerin anlaşma sağladığı Bruno Pinheiro son dakikada kararını değiştirmiş ve Estoril'de kalmaya karar vermişti. 45 yaşındaki teknik adamın bu kararı Portekiz'de gündem oldu. İşte Bruno Pinheiro'nun Beşiktaş'a gelmekten vazgeçmesinin nedenleri..

ANLAŞMADAN VAZGEÇTİ

Sergen Yalçın'ın ayrılığının ardından yeni teknik direktör konusunda çalışmalarına devam eden Beşiktaş'ta Estoril'i çalıştıran Bruno Pinheiro ile büyük oranda anlaşma sağlanmıştı. Portekizli teknik adamın bu kararından vazgeçtiği ve Estoril'de kalacağı öğrenildi.

AÇIKLAMALARI HAYRETLE KARŞILANDI

Deneyimli teknik adamın, takımının başında son maçı olması beklenen Estoril - Famalicao karşılaşmasının ardından yaptığı açıklama hayretle karşılandı. Beşiktaş Asbaşkanı Adnan Dalgakıran’ın "Bruno Pinheiro yakın zamanda İstanbul’da olacak" ifadelerine karşın, Portekizli çalıştırıcının "Konu kapandı. Ben buradayım" şeklindeki açıklaması kafaları karıştırdı.

MAÇIN ARDINDAN OYUNCULARINA DUYURDU

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte Bruno Pinheiro, tüm oyuncularını santra noktasına toplamıştı. Tecrübeli çalıştırıcı, orta sahada uzun bir süre tüm futbolcularıyla bir konuşma gerçekleştirmişti.

FAKTÖRLER ARAŞTIRILMAYA BAŞLANDI

Ortaya çıkan durum Portekiz’de de sürpriz olarak nitelendirildi. Pinheiro’nun Beşiktaş ile anlaştığı yolunda haberler geçen ülke basınında, ters yönde bir gelişme yaşanmasına neden olan faktörlerin araştırmasına girişildi.

ESTORIL İLE YENİ KONTRAT

Öte yandan Estoril ile sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek olan Bruno Pinheiro ile kulübünün bir süredir yeni bir kontrat üzerinde görüştükleri ancak imzaların henüz atılmadığı ortaya çıktı.

350 BİN EUROLUK BEDEL GEÇERLİ DEĞİL

Yeni oluşturulan bu sözleşmeye göre hocanın serbest kalma bedelinin 350 bin euro olacağı, ancak kontrat resmiyete dökülmediğinden bu rakamın da şu an için geçerli olmadığı öğrenildi.

50 BİN EUROYA SERBEST KALABİLİR

Bruno Pinheiro’nun şu aşamada Estoril’e ödenecek 50 bin euroluk bir meblağ karşılığında kulübünden ayrılabileceği belirlendi. Bu miktar başarılı teknik adamın sezon sonuna kadarki maaşını değeri.

PORTEKİZ DEVLERİNİN RADARINDA

Estoril takımının geçtiğimiz sezon ikinci ligden birinci lige yükselmesini sağlayan, bu sezon da birinci ligde üst sıraları zorlatan Pinheiro için ülkesinde, Beşiktaş’a gelmediği takdirde Portekiz’in büyük takımlarından birinin başına geçebileceği değerlendirmeleri yapılıyor. (Skorer)