"Bu maçın travmatik sonuçları olup olmayacağı cumartesi akşamı belli olacak"

"Bu maçın travmatik sonuçları olup olmayacağı cumartesi akşamı belli olacak"

Beşiktaş ile Sporting’in Portekiz’de karşı karşıya geldiği mücadele, Sporting’in 4-0 üstünlüğüyle sona erdi. Fanatik Gazetesi yazarı Cem Dizdar, Sporting – Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte o yazı...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş ile Sporting’in Portekiz’de karşı karşıya geldiği mücadele, Sporting’in 4-0 üstünlüğüyle sona erdi. Fanatik Gazetesi yazarı Cem Dizdar, Sporting – Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte o yazı...

"Ülkemiz başta hakem tartışmaları olmak üzere futbol münakaşalarının çorağında debelenip dururken ‘’Şampiyonlar Ligi başka bir seviye’’ olmaya devam ediyor. Dün akşam buna bir kez daha şahit olduk! Sporting, oyunu sükunetle kurgularken yönünü değiştirmede tam tersi, son derece seriydi.

Ağırlıklı olarak sol kanattan tasarladıkları oyunu sağ kanatlarından sonuçlandırdılar. İlk 15 dakikadaki sonuçsuz kalan iki kritik atakları da böyleydi devamı da. Beşiktaş’ta ise sorun Rıdvan gibi görünebilir. Ancak Josef, Atiba, Mehmet Topal gibi ülke ölçeğinde savunmacı görünen orta sahanın geçirgenliğini göz ardı etmeyelim.

Rakibin gerek pas gerek bireysel olarak top kullanma hızı bu üçlüyü paralize edince ne savunma ne hücum mümkün olabildi. İlk devre iki cılız atak o kadar. Bu kez ilk devre kornerlerin hem oluşması engellenmiş hem de kullanılan iki korner etkisiz hale getirilmişti ama ya ‘’akan oyun’’? Onca savunmacı isme rağmen bu probleme çözüm bulunamadı. ‘’Şampiyonlar Ligi seviyesi’’ni anlayabilmek için ‘’yetenek’’ten öte daha örgütlü oynayan takımların gücünü anlamak gerekiyor.

Her maçın her turnuvanın ayrı hikayeleri vardır. Beşiktaş bu defteri kapattı. Şimdi cumartesi akşamı bu kez Trabzon maçı ile ülke içi hikayesinin peşine düşecek. Bu maçın travmatik sonuçları olup olmayacağı ise cumartesi akşamı belli olacak. Bakalım onlar için işler ‘’kendi seviyemiz’’de nasıl ilerleyecek?"