Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Bu ne biçim hikâye böyle?

Ajans Beşiktaş - Futbolu konuşmamız gereken günlerde saçma sapan bir gündemin içerisinde bulduk kendimizi. Matematik bilmeyenlerin icat ettiği yabancı kuralı Sergen Yalçın gibi taktiksel hamle açısından başarılı teknik adamları çileden çıkartacak cinsten.

Yeni sezon başladı. Normal olarak futbolseverlerin takımlarının oyununu ve transferleri konuşması gereken dönemde yabancı kuralını konuşmak zorunda kalıyoruz. Gerçekten Türk futbolu nasıl yönetilemiyor hayretler içerisinde izlediğimiz bir dönem. Sahada 3 Türk futbolcu olması zorunluluğunu hangi aklı evvel düşündüyse tebrik ediyorum!

Gaziantep maçında da gördüğümüz üzere Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın oyuna müdahale etmek istiyor. Ancak önünde bir engel var. Sahada yerli 3 futbolcu olmalı. Trigonometri problemi gibi. Yerli statüsündeki oyuncuyu çıkartıp yabancı alamıyorsun. Saçma sapan bir gerekçe ile yerli oyuncu değiştirmek zorunda kaldı. Bu da Beşiktaş’ın oyununu etkiledi.

Bu garabeti bırakıp maça dönersek Gaziantep deplasmanı Beşiktaş’a zor geliyor. Takımın yeni yeni form kazanması, rakip teknik adam Erol Bulut’un Beşiktaş’ı iyi etüt etmesi ve hakemlerin garip tutumuyla oyun kör dövüşüne evrildi. Larin’in oyuna girmesi Beşiktaş adına iyi bir hamle olsa da N’Sakala’nın durumu Beşiktaş’ı tamamen maçtan kopardı. Gaziantep bu garip maçta Beşiktaş’ı mağlup etme şansını da yakaladı.

Sonuç itibariyle koca sezonda deplasmanda yaşanan bu puan kaybının ardından karalar bağlamaya gerek yok. Zaman zaman inişler ve çıkışlar olacaktır. Alınan 1 puana kazanılan puan noktasından bakmak daha sağlıklı bir bakış açısı.

Haftaya oynanacak olan Karagümrük maçını Beşiktaş kayıpsız atlatmalı ve milli takım arasını iyi değerlendirmeli. Yeni transferlerin takıma uyum sağlaması ve kondisyon durumlarının normal seviyeye gelmesi açısından bu milli ara Beşiktaş için iyi olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar