"Orası yedek kulübesi, bekçi kulübesi değil"

"Orası yedek kulübesi, bekçi kulübesi değil"

Süper Lig'de üst üste çıktığı 4 maçı da kaybeden ve zirvenin uzağında kalan Beşiktaş, 15. haftanın açılış maçında Kasımpaşa'ya konuk oldu.

Maçın 12'inci dakikasında Can Bozdoğan'ın jeneriklik golüyle öne geçen Kartal, üstünlüğünü koruyamadı. 82'de Umut Bozok'un golüyle durum eşitlendi ve maç 1-1 sona erdi.

beIN Sports yorumcusu Feyyaz Uçar, Kasımpaşa-Beşiktaş maçı sonrası Sergen Yalçın'ın sözlerini yorumladı, "Sergen Sergen Yalçın'ın 88. dakikadaki değişikliklerini hala anlayamıyorum. Orası yedek kulübesi, bekçi kulübesi değil. Skoru koruman gerekiyor. Neyi bekliyorsun?" dedi.

Feyyaz Uçar, 1-1 sona eren Kasımpaşa-Beşiktaş maçını yorumlarken şöyle konuştu, "Maç öncesi Sergen Yalçın, 'girdabın içerisindeyiz' dedi. Beşiktaş girdap da ama çırpınıyor. Girdapta akıntıya doğru yüzersin. Bakıyorum, çırpınan bir ekip görüyorum. Stresli, sıkıntılı; 1-0'ı koruyamayan, hem teknik kadro hem de oyuncular olarak bir stres var.

Sahadaki oyuncularda gereksiz top kayıpları yapıyor. Yardımlaşma bitmiş. Bireysel çabalar var. 20 yaşındaki bir çocuk Beşiktaş'ın en iyisi. Başlıbaşına tezat. Tecrübeli oyuncuların, kriz oyuncuların nerede, kriz hocan nerede?

Sergen Yalçın'ın 88. dakikadaki değişikliklerini hala anlayamıyorum. Geçen seneki aynı şeyler devam ediyor. Orası yedek kulübesi, bekçi kulübesi değil. Neyi bekliyorsunuz. Gelen geçeni mi, maçın bitmesini mi bekliyorsunuz? Maç 1-0, kötü gidiyor. Skoru alamıyorsun. Skoru koruman lazım. Sergen'i çok seviyorum ama tezatlıklar var. 'Oyunculara geri çekilin demedik' diyorsun. Sen Ghezzal'ı çıkarıp Mehmet Topal'ı oyuna alıyorsun. Bir tane kanat çıkarıp orta sahayı güçlendiriyorsun bir de Can'ı en iyi oynayan oyuncunu alıp köşeye çizgiye atıyorsun. Senin bu hamlen sonrası oyuncun savunma psikolojine girecektir. Bu çok doğal bir şey."