Bursasporluların saldırısına uğrayan Salih Işık: "Bu olayın peşini bırakmayacağız"

Bursasporluların saldırısına uğrayan Salih Işık: "Bu olayın peşini bırakmayacağız"

Bursaspor taraftarının Beşiktaşlılara yönelik saldırısı sonrası yeni açıklamalar var.

Ajans Beşiktaş - Bursaspor'un Sivasspor ile oynayacağı karşılaşma için Bursa'dan Sivas'a giden Bursasporlu taraftarlar, mola verdikleri yerde gördükleri Beşiktaşlı taraftarlara saldırdılar. Bir otobüs dolusu taraftar, 6-7 kişilik Gediz Beşiktaşlılar Derneği'nden gelen taraftarlara saldırması günün olayı oldu. Gediz Beşiktaşlılar Derneği olayla ilgili bir açıklama yaparken, Beşiktaş Kulübü de resmi hesaplarından bir paylaşımla olayı kınadığını duyurdu.

Gece saatlerinde Beyaz TV'de yayınlanan futbol programına bağlanan Gediz Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Salih Işık, canlı yayınında şu açıklamaları yaptı:

"Bu olayı tüm Bursaspor camiasına mal etmek doğru değil. Saldıranlar Bursaspor taraftarı olsa bile, bizi oradan çıkaran da sağduyulu Bursaspor taraftarıdır. Ancak bu olayın peşini bırakmayacağız.

Ben de oradaydım. Bursaspor taraftarını fark etmedik. Otobüsten indiğimiz anda saldırıya uğradık durup dururken. Bıçaklı bir mevzu yok. Arkadaşımız ittiriliyor ve kırılan camlar ayağını kesiyor. 15 dikiş atıldı arkadaşımıza. Çok şükür arkadaşlarımızın durumu iyi."

Bursaspor taraftarları tarafından saldırıya uğrayan Beşiktaş taraftarı Şerafettin Baş ise yayında şunları söyledik:

"Gece saat 01:00 sularında Bozüyük'te dinlenme tesislerine giriş yaptık. 4 kişi içeri giriş yapınca ilk orada tartıştık kapıda. Sanırım burada ne işiniz var dediler o anda. Bizi orada sağduyulu Bursaspor taraftarları içeri çekip aldı. O anda benim üzerimi kapatan Bursasporlu ağabeyimiz var. Allah ondan bin kere razı olsun. Belki benden çok darbe aldı."

Etiketler :