1. HABERLER

  2. BASKETBOL

  3. Bütün servetini tüketti
Bütün servetini tüketti

Bütün servetini tüketti

Bir dönem Beşiktaş'ta da oynayan NBA'in eski yıldızlarından Allen Iverson zor günler geçiriyor.

A+A-

ABD'de yayımlanan bir araştırma yazısında yer alan iddia spor dünyasına bomba gibi düştü. NTV Spor'un Türkçe'ye çevirdiği habere göre kariyeri boyunca 200 milyon dolardan fazla gelir elde eden NBA'nın efsane ismi Allen Iverson'ın bu paranın tamamını tükettiği iddia edildi.

NBA şöhretler müzesine giren Allen Iverson, 14 yıllık NBA kariyerinde 4 kez sayı kralı olan 3 kez ligin en iyi 5'ine seçilen ve 11 kez All-Star forması giydi. Iverson, 2001 yılında da ligin en değerli oyuncusu ödülünü evine götürmüştü.

Kariyeri boyunca 155 milyon dolarlık bir gelir elde eden Iverson, reklam ve ürün gelirlerinden de yaklaşık 50 milyon dolardık bir ek gelir sağladı. Ancak 41 yaşındaki basketbol yıldızı, senelerdir topladığı 200 milyon dolardan fazla geliri, kendisiyle birlikte yaşam sürdüren 50 kişilik arkadaş grubuyla birlikte neredeyse tamamen tüketti.

NBA'de Philadelphia 76ers, Denver Nuggets, Detroit Pistonsi, Memphis Grizzlies, 2010-2011 sezonunda ise Beşiktaş forması giyen Allen Iverson, daha önce yaptığı bir açıklamada yaşadığı söylenen finansal krizleri bir şehir efsanesi olarak nitelemişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler