Nasıl oldu da Cezayir'li bir adam Beşiktaş'lı oldu ?
-''Her şey 1975'te Türkiye'yi ziyaret etmemle başladı. En yakın arkadaşım Mahmut bir Türk ve onunla birlikte İstanbul'u ziyaret ettim. Türkiye'deki futbolu sorduğumda bana İstanbul'daki büyük takımlardan bahsetti ve Beşiktaş'ın diğer takımlara kıyasla ekonomik olarak daha zor durumda olduğunu söyledi. Bu sırada Beşiktaş semtini geziyorduk; Bebek'ten Ortaköy'e oradan da Beşiktaş Çarşı'ya doğru yol alıyorduk. Çarşı'yı ve semti görmemle birlikte Beşiktaş'lı olmak istediğimi anladım. Benim için ilk görüşte aşktı diyebiliriz. Beşiktaş'lı olduğum için son derece mutlu ve guruluyum O günden bugüne 44 yıl geçti ben de bu 44 yıl boyunca tıpkı Türk bir taraftar gibi Beşiktaş'ı takip etmeye devam ettim. Beşiktaş dışında bir takım tutmadım bu 44 yıl boyunca.