Caner Erkin, Mete Kalkavan'a küfür ettiği gerekçesi ile hakim karşısına çıktı

Caner Erkin, Mete Kalkavan'a küfür ettiği gerekçesi ile hakim karşısına çıktı

Caner Erkin, Medipol Başakşehir maçında hakem Mete Kalkavan’a küfür ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

Ajans Beşiktaş - Caner Erkin'in, Süper Lig'de 23 Ekim 2017’de oynanan Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçının 87. dakikasında hakem Mete Kalkavan'a küfür ettiği öne sürülmüştü.

"Maçtan sonra görüştük, aramızda herhangi bir problem olmadı"

Görüntüler üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Caner Erkin hakkında 'hakaret' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık Caner Erkin ile avukatları hazır bulundu. Hakem Mete Kalkavan ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada dinlenen Caner Erkin, hakkındaki suçlamaları reddetti. Küfür etmediğini belirten 29 yaşındaki futbolcu, “Maçtan sonra hakem Mete Kalkavan’la soyunma odasında görüştük. Aramızda herhangi bir problem olmadı” ifadelerini kullandı.

Tolgay Arslan için zorla getirilme kararı çıktı

Söz alan Erkin’in avukatları da Erkin’in beraatine karar verilmesini istedi. Mahkeme maç esnasında pozisyona yakın olan ve tanık olarak çağrılan Beşiktaşlı futbolcu Tolgay Arslan’ın duruşmaya gelmediğini tutanağa yazdırdı. Mahkeme Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. (Yeni Şafak)

Etiketler :