1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. ''Caner'in savaşçı bir kimliği var''
''Caner'in savaşçı bir kimliği var''

''Caner'in savaşçı bir kimliği var''

Milliyet'in spor yazarlarından Bilal Meşe bugün Caner Erkim hakkında yazdı.

A+A-

Köşesinin bir kısmını Caner'e ayıran Bilal Meşe, başlıkta "Geçmiş olsun Caner" dedi. İşte o yazıdan bazı bölümler:

"Antalyaspor maçında oyuna girdikten kısa süre sonra aşil tendonu kopan Caner Erkin’in hangi forma altında oynarsa oynasın, savaşcı bir kimliği var, bu anlamda örnektir bizce.

6-7 ay sahalardan uzak kalmak bir futbolcu için zorlukların en büyüğüdür. Ne var ki, bu tür sakatlıklar, ne ilk ne de son olacak. Dileriz daha erken sahalara döner Caner.


Aşil tendonu ve çapraz bağ kopmaları futbolcuların korkulu rüyasıdır kuşkusuz... Aşil tendon kopmaları bilimsel olarak birçok nedene bağlıdır. Aşil tendon kopması, sert zeminde çalışma, yetersiz germe egzersizi yapma, dizi tam çekmeden vurulan şut sonucu, tüm spor branşlarında, hatta uzun mesafe koşucularında sıkça görülür.

Eski Yunan mitolojisine göre, tanrıçanın oğlu olan Aşil, ölümsüzlük ırmağına topuğundan tutularak batırılmıştır. Topuğu suya batırılmadığı için ancak topuğundan alacağı darbe ile ölebilirdi. Nitekim, topuğundan okla vurulması sonucu Aşil ölmüştür. Yine bir hikayeye göre, eski Yunan maraton koşucusu Aşilin tendonunun sert zeminde koşmaya bağlı olarak koptuğundan söz edilir."

Önceki ve Sonraki Haberler