Cem Dizdar: "Canını dişine taktı, kazanamadı"

Cem Dizdar: "Canını dişine taktı, kazanamadı"

Beşiktaş'ın, Konyaspor ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmayı Fanatik Gazetesi Spor Yazar Cem Dizdar değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - Cem Dizdar'ın köşe yazısı şöyle:

Bilinir, Rıza Çalımbay takımları birbirine yakın duran bunu da kendi alanında uygulayan oyunculardan kuruludur. Bir diğer bilgi, yaş ortalamasının getirdiği zorunlulukla Beşiktaş’ın ilk devreleri uykuda geçirmeye çalıştığıdır. Oyun kurucusuz Beşiktaş’ta Ljajic ile Love’ı takımlarından koparan Konya oyunun boyunu uzatarak rakibini geri koşturdu. Bir de Vida ilk yarım saat dolmadan hem kendini attırıp hem de gole sebebiyet verdi. 50’den sonra eksik Beşiktaş oyunu kurgular gibi olduysa da bu kez de sahadaki oyuncuların hızı önde etkili olmalarına yetmedi. Ta ki, Oğuzhan girene kadar. Önce Caner’le onun iş birliğinden bir gol çıkardı Beşiktaş. Ardından bir baskın hücumda yedekten gelen Lens’le ikiyi yaptı. Ancak onlar da tıpkı Konya gibi skoru koruma derdine düşünce canlarını dişlerine takarak kazanmaya yaklaştıkları maçı neredeyse kaybedeceklerdi.

Gecenin sorusu

Gücünü pas oyununa dayalı akıcılıktan alan Beşiktaş daha görünür olduğu Oğuzhan ya da Tolgay’dan biriyle oynadığında bu düzene göre daha etkili görünmüyor muydu?

Maçın starı

Konya’nın etkili olduğu anlarda Nejc Skubic ile Paulo Hurtado. Beşiktaş adına canını dişine takan Atiba ile girdikten sonra maçın rengini değiştiren Oğuzhan Özyakup.

Kısa mesaj

Ortada oyun kalitesinden söz edilemezken onlarca kart... Mücadele gücünün mü, çaresizliğin mi özeti? (Fanatik/Cem Dizdar)

Etiketler :