Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Cem Papila = Ali Palabıyık

Ajans Beşiktaş - Hem Antalyaspor hem de Adana Demirspor maçları oldukça ilginç sonuçlar getirdi Beşiktaş açısından. Takımın yorgun olduğunu ve kulübeden beklenen verimin yoğun geçen sezonun bu döneminde yeterli olmadığı ortada.

Koca sezonda bu tip puan kayıplarının yaşanması normal. Hiçbir takım her maçını bu ligde kazanamaz. Ancak 3-0 öndeyken maçın 3-3’e gelmesi üzerinde düşünülmesi gereken bir durum. Sergen Yalçın ve teknik heyet bu durumla ilgili değerlendirmelerini yapacaktır.

Beşiktaş, 6 haftası geride kalan ligde 4 galibiyet, 2 beraberlik ile devam ediyor. Puan kayıpları normal seviyede ancak Beşiktaş’ın asıl meselesinin rakipler değil de Vodafone Park zemini ve hakemler olduğu ortada.

Siyah-beyazlı ekibin evinde zeminin bu kadar kötü olması, teknik kapasitesi yüksek bir ekibe vurulacak en ağır darbe. Her ikili mücadelede ya çim ya da toprak zeminden fışkırıyor. Büyük sakatlıklara sebebiyet verilebilecek bir zemine sahip Vodafone Park zemininin acilen düzeltilmesi gerekiyor.
Futbol takımları kazanır, berabere kalır veya kaybeder. Hepsi futbolun içerisinde var. Ancak bazı hakemler var ki onların bu oyunun içerisinde olmaması gerekiyor. Sosyal medyada takip edenler görmüşlerdir, maçın başından itibaren Ali Palabıyık’ın fırsat kolladığını yazdım. O fırsatı 90+7’de buldu ve görevini tamamladı. Adana Demirspor’un attığı 3. golde bir değil iki net faul var. VAR’daki arkadaşlar da yine çay kahve içince olayı doğal olarak yani “normal” bir şekilde göremediler. Çayı falan dökmüş olabilirler.

Beşiktaş,  şampiyonluk yaşadığı sezonların ardından hakem kararlarıyla geri düşürülmeye daha önce de maruz kaldı. Cem Papila’nın 2003-2004 sezonunda yaptığı operasyon ve sonuçları herkes tarafından biliniyor. Siyah-beyazlı camianın ve özellikle taraftarların sakin olup hedefe kilitlenmeleri gerekiyor. Beşiktaş birlik olduğu zaman bu tip masa başı olaylarını gücüyle bertaraf edebilir.

Uyanık, dikkatli ve sakin olmak siyah-beyazlıların avantajına olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar