Cenk Tosun: "Everton'ın yeni transferi gibi hissediyorum"

Cenk Tosun: "Everton'ın yeni transferi gibi hissediyorum"

Everton'da forma giyen milli oyuncu Cenk Tosun, İngiliz kulübünün resmi sitesine verdiği röportajda sakatlık sonrası geri dönüşünü değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Cenk Tosun'un açıklamaları:

ROBOT DEĞİLLER

"Benim için geri dönüş büyük bir fırsat olacak. Dominic Calvert-Lewin ve Richarlison harika işler yapıyor ama onlar da robot değil. Her maçta oynayamazlar."

YENİ TRANSFER GİBİYİM

"Everton'ın yeni transferi gibi hissediyorum. Daha önce yaptığım tüm hataları, tekrar etmeyeceğim. Artık farklıyım. Takıma daha çok yardım edebilmek için sıkı çalışıyorum ve daha iyi hazırlanıyorum."

MİLLİ TAKIM BANA İYİ GELECEK

"Sahaya çıkma fırsatı bulduğumda o fırsatı değerlendirmek ve takıma katkı sağlamak istiyorum. Milli takımla oynadığım maçlar da benim için iyi olacak. 2 milli maçımız daha var ve fiziksel olarak iyileşibilmek için dakikalarımı iyi değerlendireceğim."

8 AY SONRA DÖNMEK ZOR

"7-8 ay futbol oynayamadıktan sonra fiziksel olarak iyi olmak kolay değil. Eskiye dönmek için antrenmanlar yeterli değil. Maçta oynamak tamamen farklı."

TAKIM BENİ ÇOK ETKİLEDİ

"Sezon başlangıcında takımın yaptıkları ve yeni oyuncular beni çok etkiledi. Tottenham'a karşı oynadığımız maç harikaydı. Bu takıma adapte olmak için sabırsızım."

KISA SÜRELİ BİR DÜŞÜŞ OLDU

"Çok iyi başladık ve iyi sonuçlar aldık ancak sonrasında kısa süreli kötü giden bir periyot yaşadık. Richarlison ve Lucas Digne sakatlık ve cezalar nedeniyle bir süre kaybettik. Umuyorum milli ara dönüşünde hepimiz hazır olacağız."

EVERTON'A MİNNETTARIM

"Sportif Direktörümüz Marcel Brands'e fizyoterapistimizle beraber Türkiye'ye gidip gidemeyeceğimi sordum. Kulüp fizyoterapistin konaklamasını ve uçuş masraflarını ödedi. Günde 3-4 saat beraber çalıştık. Bunu yapmak zorunda değillerdi ama yaptılar. Bu bile kulübün beni ne kadar önemsediğini gösteriyor." (Sporx)