Hakan Gündoğar

Hakan Gündoğar

Çilingir Dusko !

Muhteşem Napoli galibiyeti iştihaları kabartmış, taraftarlar bol gollü geçmesini bekledikleri Antalyaspor karşılaşması için tribündeki yerlerini alıp hem kendi futbolcuları hem de Samuel Eto'o 'yu bağrına basmıştı. Şenol Hoca zorlu Napoli maçının ardından rotasyonlu bir kadro tercihiyle takımını sahaya çıkardı. Ofansif yönü daha kuvvetli bir kadro.

Aboubakar ve Quaresma sık sık yer değiştirirken, Talisca rakip defansın arasına ince ince dokunuşlarla gol pozisyonları hazırladı. Zaman zaman 4-2-3-1 'den 4-4-2'ye dönen Şenol Hoca, defans hattını Marcelo ve Tosic ile sağlam tuttu.

İstediği oyunu oynayan Beşiktaş bu ofansif kadroyla gol atmakta zorlandı. Adriano her ileri çıktığında doğru tercihler yaparak kalitem "A" dedirtti herkese. Ve ilk yarının sonunda Aboubakar çıktı sahneye. Tosic ile başlayan atak  Kamerunlu yıldızın muhteşem bitiriciliği ile son buldu. Kara boğa açılmaya başladı.

Golden önce Tosic'in topu çalarken yaptığı hareket faul müydü değil miydi derken, yapılan itiraz Diego'ya kırmızı kart getirdi. Böylelikle Beşiktaş'ın eli daha çok rahatladı.

Hafta başında "bu maç bizim finalimiz" diyen Rıza Hoca, ikinci yarıda vitesi geri takmadı. Hep golü düşündü. Antalyaspor'a Rıza Hoca'nın eli değmiş. İsteyen, ısıran bir takım olmuşlar. Deniz ve Motta ile maçın başında buldukları pozisyonları değerlendirseler belki de başka şeyler konuşacaktık. Antalyaspor önümüzdeki haftalarda galibiyetleri seriye bağlarsa kimse şaşırmasın.

Bir sözüm de Dusko Tosic'e. Bu sezon çok başka bu adam. Gol kurtarıyor, oyun başlatıyor, gol arıyor. Ne ararsan var Tosic'de. Çilingir gibi. Golü başlattı, yetmedi iki tanede gol kaçırdı. Böyle giderse devre arasında Marcelo'nun yerine stoper alınır.

Tosic'i şu an kralı gelse kesemez, kesmemeli.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar