Çok şeye rağmen

Ajans Beşiktaş - Çift galibiyetle geçilen Dinamo Kiev maçının yorgunluğundan ziyade tüm özgüveniyle başladı takım Sivas maçına. İkinci dakikadan itibaren rakip ceza sahasına hızla ve kolaylıkla inerken enteresan şekilde son paslar, son vuruşlar bir türlü bulamıyordu yerini. Yirminci dakikadan itibaren ısınmaya başladık kale hizasına. Kendimize gelmemizle Colley’in tekrar sahneye çıkması arası beş dakika sürdü. Bir hoca bir öğrencisini ancak bu kadar çabuk bu kadar ışıl ışıl parlatabilirdi. Birbirinin aynı ancak engellenemez golleri tüm sezona yayılacağını düşünüyorum. Hatta sezon sonunda golcü-stoper klasmanında bir başlık açılırsa krallığa oynayacağına şimdiden çok eminim.

Beşiktaş bu; içeride dışarıda, sahada masada aleyhine çalışan bunca yetkili varken 1-0 hiç yeter mi? Son vuruş bahtsızı Muleka da ilk yarının bitimine az kala aynen bunu söyledi. Çatır çatır gol istedi. Aboubakar’a asist, Rashica’ya hoş geldin golünü tek başına ustaca attırdı. Çok çalışıyor Muleka, durmuyor, faulsüz durdurulamıyor, her geçen gün üzerine koyuyor. Necip faktörü var bir de tabii. Onca flaş ismin arasında gizli bir kahraman gibi dolaşan, onca senenin tüm tecrübesini bu sezona saklamışçasına büyük güven vermeye başlayan, tereyağından kıl çeken bir Necip. Tamamlanamayan eksiklere, seri sarı kartlara, adımıza pek yakışmayan zemine, boş kapalı alt tribünlerine inat müthiş istek, ciddi baskı, sınırsız istek ile kötü diyebileceğimiz kimse yoktu ilk yarıda. Takım içi ikili uyumlar her geçen gün daha da artmakta.

Tempoyu hafifleterek, enerjiyi zamana yayarak ancak aynı iştahla üçüncü golü kovalamak üzere başladık ikinci yarıya. Atakları peş peşe yaptık yapmasına ya, olmadıkça olmadı. İlk yarıdan üç puanı almayı, ikinci yarı boyunca fazlasına uğraşmak suretiyle sonucu korumayı bildi çocuklar. Bitime on beş dakika kala yapılan çifter değişiklikler akabinde takım yerleşme aşamasındayken ciddi gelen Sivasspor pozisyonunu golden döndüren Mert de yazdırdı adını geceye tek hareketle. Kalecinin her an güven veriyor olmasının önemi hepimizi mest etti.

Ghezzal ve Cenk de artık resmi olarak ayakbastı yeşile. Bu adım bile şu an için çok önemli. Tüm olumsuz detaylara rağmen takımı gözü başka bir şey görmüyor. “Bu sezon tek yol başarı,” diyor hepsi. İyi niyetli çabadan, gösterilen performanstan, dur durak bilmeyen isteklerinden her şey o kadar açık ki. Ve söylemeden geçemeyeceğim bir unsur da takım iyi oynarken bile Masuaku gerçeğinin eksiklik olarak hissedilmesi. Çok yorucu bir aydan sonra şimdi nefeslenme vakti. Millî ara bu defa hiçbir zaman olmadığı kadar iyi değerlendirilmeli. Yönetenlerin, yetkililerin tek hedefi başarı üzerine olmalı. Bu fotoğrafın yoluna taş koyulmadığı sürece görmeyenlerin gözüne soka soka büyük geliyor Beşiktaş!

Ve oyunculara, Şenol Hoca’ya ek olarak Burak Hoca’dan da bahsetmeliyiz her maç. Futbolculara bireysel olarak verdikleri sahaya öyle açık yansıyor ki… Geçen her zaman üzerine koya koya ilerlerken bizi bizden başka hiç kimse durduramayacak.

Son olarak da kazanılan maçın güzelliğine ek olarak; millî gururumuz voleybol takımımızın hayatî maçının skorbord dan yayınlanacağı haberi, bize yine Beşiktaş başkadır, Beşiktaş her zaman Beşiktaş’tır dedirtti. Bu yüzden kimse sınamasın bu tutkumuzla bizi.

Tebrikler Büyük Beşiktaş.

Önceki ve Sonraki Yazılar