Dele Alli’nin maaşı belli oldu

Dele Alli’nin maaşı belli oldu

Beşiktaş'ta Dele Alli transferinin detayları ortaya çıktı. Siyah-Beyazlılar, yıllık 2,250 milyon euro maaşa ikna ettiği Dele Alli ile 1+3 yıllık sözleşme imzalayacak.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta sezonun flaş transferi Dele Alli ile gerçekleşti. 10 numara transferi için bir süredir temaslarda bulunan Beşiktaş, Dele Alli'de mutlu sona ulaştı.

DELE ALLİ'NİN SÖZLEŞME DETAYLARI BELLİ OLDU

Beşiktaş, Dele Alli ile 2 milyon 250 bin Euro maaşa el sıkıştı. Siyah-beyazlılar, oyuncunun kulübü Everton'la da satın alma opsiyonlu kiralama için büyük ölçüde anlaştı. Beşiktaş'ın Dele Alli ile 1+3 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

7 MAÇ KALMIŞKEN 10 MİLYON POUND'DAN KURTULDULAR

Tottenham'dan Everton'a bedelsiz transfer olan Dele Alli ile ilgili çarpıcı bir gerçek de ortaya çıktı. Evrton transfer ederken Tottenham sözleşmeye özel bir madde koydurttu. Buna göre Dele Alli, Everton'da 20 resmi karşılaşmaya çıkması halinde Tottenham'a 10 milyon Pound ödeyecekti. Şu ana kadar Everton'da 13 resmi maça çıkan Dele Alli'nin Beşiktaş'a transfer olması halinde bu madde ortadan kalkacak.

PİYASA DEĞERİ 100 MİLYON EUROYA KADAR ÇIKMIŞTI

Futbola Milton Keynes Dons altyapısında başlayan Alli, 2015 yılında 6.6 milyon euro karşılığında Tottenham'a transfer oldu. Burada gösterdiği performansla İngiltere Milli takımı'na kadar yükselen Dele Alli, Tottenham'da 269 maçta 67 gol ve 61 asistle oynadı. Tottenham ile sözleşmesi sona eren Dele Alli Everton'a transfer oldu. Değeri 100 milyon euroya kadar çıkan Dele Alli Everton formasıyla 13 maça çıkarken gol ve asist yapamadı. (Akşam)