1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Demba Ba: Beşiktaş’a geri dönmek isterim
Demba Ba: Beşiktaş’a geri dönmek isterim

Demba Ba: Beşiktaş’a geri dönmek isterim

Beşiktaş taraftarının büyük sevgi duyduğu Demba Ba, Beşiktaş'a geri dönmek istediğini söyledi.

A+A-

Chelsea’den geldiği 2014-15 sezonunda tüm kupalarda 27 gole imza atan, daha sonra rekor fiyata satılarak kasayı da dolduran Demba Ba, Beşiktaş'ı değerlendirdi:

“Beşiktaş'ı unutmak mümkün mü? Burada çok güzel günler geçirdim. Taraftarı çok özledim. Dünyada böyle taraftar görmedim. Bu kadar sevilmek çok güzel bir şey, bana büyük sevinç yaşatıyorlar. İstanbul benim evim, fırsat buldukça buraya gelmeye devam edeceğim.”

ARENA ÖZLEMİ

“Vodafone Arena'yı ilk gördüğümde çok şaşırdım. İnanılmaz bir havası, ortamı var. Tek üzüldüğüm, pişman olduğum şey; bu statta oynayamamak. Keşke Beşiktaş'taki gollerimi Vodafone Arena'da atabilseydim. Türkiye'de benim için sadece Beşiktaş var. Fiziksel olarak iyi duruma geldiğimde yeniden Beşiktaş'a dönmeyi isterim. Bizim dönemde de şampiyon olabilirdik ama şans yanımızda değildi. Geçen sezonki şampiyonluk kesinlikle hak edilmiş bir başarı. Bu sezon da en büyük aday Beşiktaş, yine şampiyonluk bekliyorum.”

a-003.jpg

CENK'İ DE ÖVDÜ

Sezona suskun başlayan ancak tutukluğunu üzerinden atan Aboubakar'ı yorumlayan Demba Ba, güvenoyu verdi. Ba, “Aboubakar, üst düzey bir oyuncu. Çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Cenk gibi bir profesyonel olması zaten takımımızın en büyük artılarından. Aboubakar, en az Gomez kadar etki yapacak bir golcü” dedi.

Takımdan ayrılan Gomez ve Sosa için ise Ba, “Herkesin seçimi kendisini bağlar. Bazen şartlar istemeseniz de sizi seçmeye zorlar. Doğru veya yanlış zaman gösterir” yorumunu yaptı. (AMK / Ali Aydın)

Önceki ve Sonraki Haberler