1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Demirkol: Beşiktaş çığır açabilir
Demirkol: Beşiktaş çığır açabilir

Demirkol: Beşiktaş çığır açabilir

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol'un son değerlendirmeleri spor basınında geniş yer buldu.

A+A-

Fanatik gazetesinden Mehmet Demirkol, bugün gazetenin manşetinden yayınlanan bir yazı ile milli takım dönüşü 4 büyüklerin kritik haftasını değerlendirdi.

"Bir çığır açabilir" ara başlığını kullanan Demirkol, yazısının Beşiktaş kısmında şunları kaleme almış:

"Beşiktaş açısından kritik konu, orta sahanın çok değerli oyunculardan kurulu olmasına rağmen henüz ideal 3’lünün bulunamaması. Kayseri maçıyla burada bir çığır açmak mümkün.

Tolgay-İnler merkezi belki geçen senenin de ötesinde bir denge ve yaratıcılık vaat ediyor. İnler’in temel olarak Atiba’nın, Tolgay’ın da Oğuzhan’ın rolünü üstlendiği bir yapı bu. İnler’in pozisyon bilgisi ve uzun topları, Tolgay’ın da dripling-pas-şut becerisi...

Tolgay santrfor arkasına sıkışmadığında başka bir güç ortaya çıkabilir. Burada soru işareti Talisca’nın ikinci forvet olarak oynayıp oynamayacağı. Şenol Hoca’nın bu konudaki tespitlerine katılıyorum. Ancak ondan frikikler dışında nasıl yararlanılacağını da artık görmemiz lazım. Kayseri açısından belirleyici olacak ise Hakan Kutlu’nun Fenerbahçe maçındaki 3 hücumculu oyunu mu, yoksa Galatasaray mücadelesindeki 4 atak futbolculu sistemi mi tercih edeceği. İlkini çok daha iyi yapıyorlar gibi."

Önceki ve Sonraki Haberler