Deniz Çoban maçtan sonra açıkladı! "Arda'nın pozisyonu gibi..."

Deniz Çoban maçtan sonra açıkladı! "Arda'nın pozisyonu gibi..."

Eski hakem Deniz Çoban, şampiyonluk yolundaki kritik Sivasspor-Beşiktaş karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluş ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

Ajans Beşiktaş - Deniz Çoban, Süper Lig'in yayıncı kuruluşunda Sivasspor - Beşiktaş maçının önemli ve tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi.

VİDA'NIN POZİSYONU...

Maçın en kritik anlarından biri olanVida'nın eline çarpan top konusuna değinen Çoban penaltı konusuna açıklık getirdi. İşte Deniz Çoban'ın Sivasspor-Beşiktaş karşılaşmasındaki pozisyon değerlendirmeleri...

"BEN PENALTI DİYEMEM"

Burada önemli olan Vida'nın elinin doğal konumda olup olmadığı... Vida ayağını açıyor, ayak açılınca el de açılıyor. Vücut da, el de doğal. Ben penaltı diyemem.

ARDA'NIN POZİSYONU...

Arda'nın Ankaragücü maçındaki pozisyonu gibi... Ancak MHK Arda'nın o pozisyonundan sonra hakemlere 'El açıksa penaltı vereceksiniz' dedi. 'Penaltı verilmiyorsa, VAR karışacak' dedi. Ki Arda'nın pozisyonunda eli bu kadar açık değildi.

MHK'YE GÖRE PENALTI

Bu pozisyona normal ölçekte penaltı verilmemesi gerekir. Ama MHK, 'el açıksa VAR'ın devreye girmesi gerekir' diyor. MHK'nin dediğine göre bu yüzde 100 penaltı.

FIRAT AYDINUS ANLATTI...

Zaten Fırat Aydınus da Vida'nın elini kaçırmaya çalıştığını gösteriyor. Fırat Aydınus burada kararını verdi. Tam tersi penaltı verse de VAR karışmamalı ama MHK'nin dediğine göre bu penaltı, onu da söyleyelim...

"HEMEN YERE BIRAKIYOR"

Caner Osmanpaşa ve Dorukhan arasındaki pozisyonda, Dorukhan çabuk düşüyor. Caner, topla rakibin arasına giriyor.

"PENALTI VERİLSEYDİ..."

Rakibine vurmuyor. Penaltı verilse kolay olurdu. Dorukhan, böyle bir hamleyi bekliyormuş. Penaltı almaya çalışıyor. Hiçbir müdahale olmadan yere düşüyor. (Fanatik)

Önceki ve Sonraki Haberler