Deniz Çoban: "Penaltıdan önce hata var"

Deniz Çoban: "Penaltıdan önce hata var"

Beşiktaş'ın deplasmanda 3-2 kaybettiği Gazişehir Gaziantep karşılaşmasını eski hakem Fanatik Gazetesi spor yazarı Deniz Çoban değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Deniz Çoban'ın bugün Fanatik Gazetesi'nde yer alan köşe yazısı:

Vida atıldı ve penaltı kararı verildi. Penaltı da doğru, kırmızı kart da... Vida’nın topla oynama şansı ve topla oynama niyeti yoktu. Dolayısıyla sarı kart olmazdı! Ancak penaltıdan hemen önce tacı kullanan Morais, tacı tek ayağının üzerinde kullandı. Taç yüzde 100 hatalı atılmıştı. Taç atışının Beşiktaş’a verilmesi gerekirdi. Dolayısıyla penaltı ve kırmızı kart hakem hatası sonucu meydana geldi. VAR protokolü gereği hatalı taç atışlarına VAR müdahale edemiyor... O yüzden müdahale olmadı. Elneny ve Kayode’nin kırmızı kartlarını değerlendirmeye gerek yok sanırım. Sokak döğüşünde olacak müdahaleler elbette kırmızı kart olur. Video başındaki Koray Gençerler’in müdahalesi yerinde.

Sıkıntı büyük gözüküyor

Hakem için söylenecek çok şey var. Başarısız bir yönetim sergiledi. Bir penaltı veriyorsun ama pozisyon öncesi tacı hatalı atan Morais’i; 4.hakemin, yardımcı hakemin oradayken; pozisyon hemen önündeyken gözünden kaçırıyorsun. Bir sarı kart çıkartıyorsun ama VAR devreye giriyor: “Bir sarı yetmez” diyor! VAR’a gidip iki kırmızı kart çıkartıyorsun. Gazişehir’in 3. golüne ofsayt veriyorsun, gol nizami çıkıyor! Neresinden bakarsanız, bakın; sıkıntı büyük!

Etiketler :