1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Denizbank kredi erteleme var mı? Denizbank kredi erteleme nasıl yapılır? Başvuru bilgileri
Denizbank kredi erteleme var mı? Denizbank kredi erteleme nasıl yapılır? Başvuru bilgileri

Denizbank kredi erteleme var mı? Denizbank kredi erteleme nasıl yapılır? Başvuru bilgileri

Virüs salgını sonrası Denizbank kredi erteleme kararı aldı mı? Denizbank'ta kredi erteleme var mı? Hangi bankalar kredi borçlarını erteledi, ne kadar süre erteledi gibi soruların cevapları haberimizde...

A+A-

Denizbank kredi ne kadar ertelendi, Denizbank hangi krediler ertelendi, bireysel ihtiyaç kredisi ertelendi mi, Denizbank kredi erteleme geldi mi, Denizbank konut kredisi ertelendi mi, Denizbank taşıt kredisi ertelendi mi, Denizbank kredi kartı borçları ertelendi mi? gibi sorular internet ortamında çokca aratılmaya başlandı. 

Hangi bankalar kredi borçlarını erteledi, ne kadar süre erteledi gibi soruların cevapları haberimizde...

Denizbank'tan bu yönde bir açıklama var. Kamu bankalarından (Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank) sonra özel bankalardan ilk önce Akbank düğmeye bastı ve müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye aldı. Ancak Denizbank'tan bir destek paketi açıklaması geldi.

Denizbank'tan borçlara öteleme kararı 

DenizBank, Koronavirüs salgınının ekonomik koşulları zorlaştırarak müşterileri üzerinde yaratabileceği kısa vadeli finansal sorunların aşılması amacıyla talep olması durumunda 30 Nisan'a kadar anapara, faiz ve taksit ödemelerinde 3 aya kadar öteleme kararı aldığını duyurdu.

Banka'dan yapılan açıklamada bu dönemde müşteriler için alınan ekonomik tedbirler aşağıdaki gibi sıralandı:

1- Bireysel ve ticari müşterilerimizden talep edenlerin 30 Nisan'a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri mevcut koşullarla 30 Haziran'a kadar ötelenebilecektir.

2- Mobil, İnternet Şube, ATM, fastPay ve İletişim Merkezi üzerinden yapılacak EFT ve havale işlemleri aksi belirtilene kadar ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

3- ATM'lerimizden kart veya QR Kod ile günlük para çekme limiti ücretsiz 5000 TL'ye kadar yükseltilmiştir.

4 - Müşterilerimizin sağlığı için şubelerde yüz yüze hizmet verdiğimiz mesai saatleri 12.00 - 17.00 olarak düzenlemiştir. Mobil Şube, İnternet Şube, fastPay, ATM ve İletişim Merkezimiz üzerinden ise 7/24 hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Denizbank Kredi borçlarını erteledi

Tüm dünyayı yangın yerine çeviren ve 10 Mart 2020 tarihi itibari ile ülkemize de bulaşan ve hızla yayılmaya başlayan korona virüs salgınını hafifletmek adına gerek sağlık gerekse de ekonomik olarak bir takım tedbirler alındı. Başta kamu bankaları olmak üzere özel bankalarda korona virüs salgının müşterileri üzerinde yaratabileceği kısa vadeli finansal problemlerin zorlanmadan aşabilmeleri amacıyla kendilerinin talep etmesi halinde 30 Nisan'a kadar anapara, faiz ve taksit ödemelerinde 3 aya kadar erteleme kararı aldıklarını duyurdu.

Denizbank alacaklarını hangi şartlarda erteledi?

Denizbank’ın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarda, korona virüs salgını sebebiyle oluşabilecek kısa vadeli finansal sorunlara ilişkin bir takım ekonomik tedbirler alındığı belirtilerek, alınan bu ekonomik tedbirler aşağıdaki gibi sıralandı:

Denizbank; bireysel ve kurumsal müşterilerinin kendilerinin talep etmesi halinde 30 Nisan'a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri mevcut koşullarla 30 Haziran'a kadar ertelenebilecektir.

Bireysel ya da kurumsal müşterilerinin mobil, İnternet Şube, ATM, fastPay ve İletişim Merkezi üzerinden yapılacak EFT ve havale işlemleri aksi belirtilene kadar ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecektir.

Denizbank müşterilerinin bankaya ait ATM'lerden kart ya da QR Kod ile günlük para çekme limiti ücretsiz olarak 5.000 TL'ye kadar yükseltilmiştir.

Denizbank müşterilerinin sağlığı için şubelerde yüz yüze hizmet verilen mesai saatleri saat 12: 00 ile 17: 00 arası olarak düzenlemiştir. Ayrıca mobil Şube, İnternet Şube, fastPay, ATM ve İletişim Merkezleri üzerinden ise 7/24 hizmet vermeye devam edeceklerini belirtmişlerdir.

Önceki ve Sonraki Haberler