Denys Boyko'ya talip var!

Denys Boyko'ya talip var!

Ara transfer döneminde Club Brugge'ün kapısından dönen Beşiktaş'ın kalecisi Denys Boyko ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'a 2015-2016 sezonunun devre arasında transfer olan fakat bekleneni bir türlü veremeyen Denys Boyko ile ilgili gündem yaratacak bir iddia ortaya atıldı.

Son olarak ara transfer döneminde Club Brugge'ün kapısından dönen Ukraynalı file bekçisi ile ilgili ünlü Rumen gazeteci Emanuel Roşu sıcak bir gelişme paylaştı.

Roşu, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Romanya Ligi ekiplerinden Steaua Bükreş'in Boyko'yu kiralamak için Beşiktaş ile görüşmelere başladığını duyurdu. Siyah Beyazlı yönetim, teknik direktör Şenol Güneş'in kadroda düşünmediği Ukraynalı kaleciyi elden çıkarmak için bir süredir büyük uğraş veriyordu.

Rumen basınınn iddiasına göre Beşiktaş yönetimi Boyko'nun maaş yükünden kurtulmak isterken, Steaua Bükreş ekibi Boyko'nun maaşının belli bir bölümünü karşılayıp kalan bölümün Beşiktaş tarafından ödenmesini istiyor. Boyko, 2017-18 sezonu için Beşiktaş’tan 1 milyon euroluk garanti ücret kazanıyor.

Beşiktaş'ın 3.3 milyon euro bonservis ücreti ödeyerek transfer ettiği Boyko siyah beyazlı ekiple sadece 5 maça çıktı. 

Etiketler :