1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Derbi ne olursa olsun Beşiktaş şampiyon"
"Derbi ne olursa olsun Beşiktaş şampiyon"

"Derbi ne olursa olsun Beşiktaş şampiyon"

Hürriyet gazetesi yazarları, Beşiktaş'ın şampiyonluk yolunda büyük avatntaj yakalaması hakkında neler söylediler?

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş, rakiplerine attığı fark nedeniyle şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakaladı.  Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz konuyla alakalı şunları söyledi:

"Sezon başından beri şampiyonluğun en önemli adayının Beşiktaş olduğunu söylüyorum. Başakşehir düşüşte, Galatasaray ve Fenerbahçe böyle giderlerse yerlerini Antalyaspor’a da kaptırabilirler. Beşiktaş şampiyonluğun tek adayı, rakibi yok ki bir sürpriz yaşansın.

G.SARAY’IN DA F.BAHÇE’NİN DE BUNA GÜCÜ YETMEZ

Derbi bu, klasik laf ama favorisi olmaz. Sonuç ne olursa olsun Beşiktaş, şampiyon olur. Ligi yeniden başlatacak bir yarışma gücü G.Saray’da da, F.Bahçe’de de yok.

BEŞİKTAŞ TURU GEÇTi SAYILIR AMA FENERBAHÇE’NİN iŞi ZOR

Bunun mümkün olabileceğini biliyoruz. Beşiktaş geçti sayılır. En zor olan Fenerbahçe’nin işi. Burada bir gol yedikleri anda, Avrupa’ya veda ederler.

Uğur Vardan ise Yılmaz'a karşılık şunları söyledi:

ŞAMPiYONLUK KONUŞMAK iÇiN HENÜZ ÇOK ERKEN

Görüntü, yani Beşiktaş ve ardındakilerin performansı belki bu türden başlıklarının kapısını aralamış olabilir, ama yine de aritmetik açıdan konuşmak için daha erken. Şenol Güneş ve çocuklarının oynayacağı birkaç maç, hedefin boyunu uzatacak ya da kısaltacak görünüyor. Söz konusu mücadelelerden biri de bu haftaki derbi olacak.

DERBiDE DENGELER GEÇEN SEZONKi GiBi GÖRÜNÜYOR

‘Derbilerin favorisi olmaz’ dermişim! G.Saray’ın Beşiktaş’a karşı olan geleneksel gibi görünen iç saha üstünlüğü geçen sezon kırılmıştı. Bu sezonki dengeler de geçen sezonun bir benzeri. Yani kâğıt üstünde Beşiktaş favori, ama ben berabere biteceği kanısındayım. Öte yandan Tudor’un ‘İtalyan dokunuşu’ bu maçta işe yarayabilir. Yani başladığımız noktaya geldik: ‘Derbilerin favorisi olmaz!’

GOL YERLERSE, AVRUPA’DA 1 TAKIMA BİLE DÜŞEBiLiRiZ

F.Bahçe ve Osmanlı evlerindeki maçta gol yemezlerse, evet, UEFA Avrupa Ligi’nde yolumuza üç takımla ederiz. Lakin kalelerinde görecekleri goller, serüvenin bundan sonraki seyrini, takım sayısı açısından bire bile düşürebilir. İlk maçlara göre tabii ki Beşiktaş yüzde 90 turladı.

Uğur Vardan'ın ardından sözü Mehmet Arslan aldı:

‘ŞAMPİ’ DÜŞÜNCESİ SORUN

Ne Fenerbahçe, ne de Galatasaray ligin 21 haftasında havlu atmaz. Beşiktaş’ın oynayacağı Galatasaray ve Fenerbahçe maçları var daha. “Şampi” başlıkları ya da düşüncesi şampiyonluk yolunda en ciddi sorunu olabilir Beşiktaş’ın.

DERBİDE FAVORİM BERABERLİK

Benim favorim beraberlik. Böyle bir durumda Fenerbahçe yeniden devreye girer. Ve lgi uzar. Elbette şampiyonlukta Beşiktaş favori. Ama Beşiktaş’ın da büyük maç kazanamadığını unutmayalım. Olası bir yenilgide G.Saray da Fenerbahçe de zirveye ortak olur.

Ve son olarak Uğur Meleke'nin Beşiktaş'a dair yorumları:

GÜNEŞ ŞALTERİ HEP AÇIK TUTMALI

Beşiktaş’ın anahtarı ‘keyif’. Şenol Güneş’in sırrı da bu; Trabzon’da futbolcular mutluydu, Bursa’da özgürdüler, Beşiktaş’ta da eğleniyorlar. İşinizin sırrı eğlenceyse, seri gol atar, eğlencenin bittiği anda da seri çözülürsünüz. Kiev deplasmanının, Benfica ilk devresinin, Akhisar maçının son 10 dakikasının nedeni de bu. Beşiktaş’ın zirvede kalması için Güneş’in şalteri hep açık tutması gerek. Çünkü ‘müzik değişince dans da değişir’.

FAVORİ BEŞiKTAŞ AMA...

Beşiktaş, G.Saray’dan açık ara iyi takım. Cenk ligin en iyi forveti, Atiba en iyi orta sahası. Çok da formdalar. Normal futbol koşullarında Beşiktaş favori elbette. Ama Güneş’in de kırılma anlarını atlatamama gibi bir sorunu var kariyerinde. Bu sene G.Saray’la, F.Bahçe’yle berabere kaldı. Kupada kaybetti. İçerideki Benfica maçı, Kiev deplasmanı. Beşiktaş kopartabileceği anlarda hiç bitiremedi işi. Tudor’un 2 hafta önce aynı Beşiktaş’ı hakkıyla yendiğini de unutmamak gerek. (Hürriyet)

Önceki ve Sonraki Haberler