Derbinin gözlemcisinden şok rapor!

Derbinin gözlemcisinden şok rapor!

Hakem Bülent Yıldırım ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı.

Ajans Beşiktaş - Galatasaray'ın 2-0 kazandığı Beşiktaş derbisindeki yönetimiyle siyah-beyazlı camiayı ayağa kaldıran, futbol otoritelerinin de eleştirdiği hakem Bülent Yıldırım ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı.

Türk Telekom Stadı'ndaki kritik maçta çaldığı-çalmadığı fauller ve çok tartışılan taç atışı gibi nedenlerle Beşiktaş cephesinin, 'derbiye şaibe karıştırmakla' suçladığı Yıldırım'a bir şok da karşılaşmanın gözlemcisi İbrahim Aksoy'dan geldi.

Aksoy'un yaptığı değerlendirme sonunda hazırladığı raporda, Bülent Yıldırım'ın yönetimine 100 üzerinden 42 puan verdiği öğrenildi.

Bu düşük not üzerine Merkez Hakem Kurulu'nun, Süper Lig'de kalan 3 haftada Bülent Yıldırım'ı kızağa çekme kararı aldığı kaydedildi.

Hatta 47 yaşındaki hakemin gelecek sezon için profesyonel sözleşmesinin de yenilenmeyeceği gelen haberler arasında.

YENİ SEZONDA HAKEM SAYISI ARTIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'in yeni sezonu için hakem konusunda yeniliğe gitti.

TFF, Spor Toto Süper Lig'de 2019-2020 sezonunda maç hakemi ve Video Yardımcı Hakem (VAR) sayısını 25'ten 40'a çıkarma kararı aldı.

Merkez Hakem Kurulu'nun eski başkanı Yusuf Namoğlu, Süper Lig'de görev yapan hakem sayısını azaltmış ve hatalar art arda gelince istifa etmek zorunda kalmıştı. (Sabah)

Etiketler :