Derbinin hakemleri TFF ve MHK'dan olumlu not aldı! İşte detaylar...

Derbinin hakemleri TFF ve MHK'dan olumlu not aldı! İşte detaylar...

Beşiktaş - Galatasaray derbisine de kritik hakem kararları damga vururken, TFF ve MHK kararlardan memnun...

Ajans Beşiktaş - SporX'in haberine göre maçın hakem triosu ve VAR odası hem TFF hem de MHK cephesinden olumlu puan aldı.

Hakem hocalarının ve kamuoyunun "Onyekuru'nun elle müdahelesi mi önce yoksa Necip'in Onyekuru'ya müdahalesi mi?" sorusunu tartıştıkları ve ikiye bölündükleri durumda VAR odasının, bu eylemlerin başlangıcından önce Onyekuru'nun rakibi Necip'e arkadan koluyla müdahele ederek faul yaptığının tesbit ettiği ve bu nedenle penaltı iptalinin doğru bulunduğu öğrenildi.

Diğer yandan Medel'in uzaklaştırmaya çalıştığı topun Vida'nın koluna isabet etmesiyle başlayan tartışmalarla ilgili MHK cephesinin hakemin verdiği "devam" kararının hem kendi hem de FIFA talimatlarına göre doğru bulduğu ifade edildi. Buradaki ayrıntının, topun yakın mesafeden gelmesi, Vücuttan sekmesi kadar topun santraya doğru uzaklaştırılma durumunun önemine vurgu yapıldı.

Beşiktaş'ın kazandığı penaltı atışında hem hakem hem de VAR Mete Kalkavan arasındaki diyalağu protokele uygunluk açısından yerinde ve doğru bulun MHK cephesinin, penaltı öncesi Çakır'ın verdiği çift vuruş kararını da yerinde bulduğu belirlendi. Verilen çift vuruş kararında Ozan Kabak'ın topa tabanıyla gelmesinin hakem Çakır'ın verdiği kararı doğruladığı ifade edildi. (Sporx)

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler