"Dünya’ya açılan bir Beşiktaş’ın, her maçında oyuncular önce istekli olmalı"

"Dünya’ya açılan bir Beşiktaş’ın, her maçında oyuncular önce istekli olmalı"

Milliyet Gazetesi Spor Yazarı ve Beşiktaş Muhabiri Serdar Sarıdağ, Osmanlıspor-Beşiktaş maçını kaleme aldı.

Ajans Beşiktaş - Ziraat Türkiye Kupası’nda, Osmanlıspor ile rövanş maçını oynayan dünkü Beşiktaş, sizce Bundesliga ikincisi Leipzig’i Almanya’da yenebilir mi? Elbette hayır. Fakat Şampiyonlar Ligi’nde, Leipzig’i deplasmanda 2-0 yenen kadroya yakın bir onbir sahadaydı. Üstelik Almanya’daki maçta Pepe bile yoktu. Ama burada olmasına rağmen Beşiktaş, o günkü kadar etkili olamadı.

İlk maçın skor avantajı elbette dünkü kötü futbolun önemli nedenlerinden biridir fakat, Dünya’ya açılan bir Beşiktaş’ın, her maçında oyuncular önce istekli olmalı. Bu saatten sonra her siyah-beyazlı futbolcu “arkadaş ben Pasifik’ten Atlantik’e kadar bilinen bir takımın oyuncusuyum” diyebiliyor mu? Maçın adı, türü ve önemi hiç ölçü olmamalı. Eğer bütün Dünya’ya, “Ne olursan ol yine gel” diye mesaj gönderiliyorsa, futbolcular bu oyundan önce, büyük bir sorumluluk altında, zevk almaya bakmalı. Sen zevk al ki, izleyenler de senin gibi zevk alabilsin.

Özetleyecek olursak, karşılaşmanın son 20 dakikasında daha net pozisyonlara girmeye başlayan Beşiktaş, mağlup olmasına rağmen turu geçmesini bildi. Futbolda elbette yenilgiler vardır lakin bu işe de “bitse de gitsek” gibisinden bakılmaz! (Milliyet/Serdar Sarıdağ)

Etiketler :