Emirhan İlkhan takımdan ayrılıyor! İşte sözleşme detayları

Emirhan İlkhan takımdan ayrılıyor! İşte sözleşme detayları

Beşiktaşlı taraftarların gözbebeği Emirhan İlkhan’ın sözleşmesindeki 4.5 milyon euroluk serbest kalma bedelini yarın peşin olarak ödenerek transfer bitiyor. 18 yaşındaki oyuncunun anlaşma sağladığı İtalyan ekibiyle sözleşme detayları belli oldu.

Ajans Beşiktaş - Rıdvan Yılmaz’ı 4 milyon euro bonservis ve 2 milyon 250 bin euro bonus karşılığında Glasgow Rangers’a gönderen Beşiktaş sürpriz bir biçimde Emirhan İlkhan’la da yol ayrımına geldi. Rıdvan gibi altyapıdan yetişen 18 yaşında yetenekli orta saha oyuncusu, İtalya’nın önde gelen kulüplerinden Torino ile el sıkıştı.

'Şok etkisi yarattı'

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, Sampdoria'ya karşı güzel bir performans ortaya koyduklarını ifade ederken, Emirhan İlkhan'ın takımdan ayrılma olasılığını da değerlendirdi. Fransız çalıştırıcı, "Emirhan'la ilgili durum şok etkisi yarattı. Hayal kırıklığı yaşadık. Çünkü daha yeni sözleşme imzalamıştı. Durum net değil ama biz de Beşiktaşız. Tüm şartlar masaya koyulur ve değerlendirilir. Ancak Emirhan şu an için Beşiktaş'ın oyuncusu ve formamızı gururla terletmesi gerekir" dedi.

'Anlayış rica ettim'

Emirhan İlkhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada zor bir karar aşamasında olduğunun altını çizdi.

Genç oyuncu, “Geride bıraktığımız haziran ayında kulübümle olan sözleşmemi yeniledim ve imza atarken yurt dışından uygun bir teklif gelmesi halinde belirli bir meblağ karşılığı ayrılabilmem için anlayış göstermelerini rica ettim. Süreç sonunda transferim olur ya da olmaz bilemiyorum. Ancak bu durumun benim için de ne kadar zor olduğunu paylaşmak istiyorum. Eğer yurt dışına gidersem, Beşiktaş’ı ve Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

‘Kalması yönünde ısrarlı görüşmelerimiz sürüyor’

Beşiktaş Kulübü, Emirhan İlkhan’ın takımda kalması için görüşmelerin devam ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Futbolcumuz Emirhan İlkhan ile ilgili yanlı ve kasıtlı haberlerden dolayı açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur. Emirhan için bir transfer teklifi gelmiştir. Yönetim kurulumuzun futbolcunun takımda kalması yönünde isteği ve tutumu vardır. Futbolcumuzla kulübümüzde kalması yönünde ısrarlı görüşmelerimiz devam etmektedir. Bundan sonra yapılacak transfer görüşmeleri de bu çerçevede yürütülecektir” ifadeleri kullanıldı. (Milliyet)