1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Emre Kocadağ: "Şişirilmiş piyasaya girmeden..."
Emre Kocadağ: "Şişirilmiş piyasaya girmeden..."

Emre Kocadağ: "Şişirilmiş piyasaya girmeden..."

Beşiktaş'ın genç yöneticilerinden Asbaşkan Emre Kocadağ, karantina döneminde Sözcü Gazetesi muhabiri Ali Aydın'ın sorularını yanıtladı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Geçmişten çok farklı döneme gireceklerini belirten Emre Kocadağ, siyah-beyazlı yönetim olarak futbol takımında gelecek sezonda yapılacak değişim hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınıyla global bir krizle karşı karşıya olduklarının altını çizen Beşiktaş'ın Asbaşkanı, kurtuluş planlarını şu sözlerle anlattı:

ÖZE DÖNÜŞ YAKIN

"Biz mali disipline uymak noktasında dürüst ve şeffaf olarak belirlediğimiz programa uyacağız. Spor yapılanmasını yeni dünya düzenine ayak uyduracak şekilde önlemler alacağız. Kulübün giderleri kısılacak, futbolcu maliyetleri aşağı indirilecek ve bütçemize uygun ödeyebileceğimiz maaşlar çerçevesinde olan oyuncuları alacağız. Başkanımızın ifade ettiği bir 'Öze dönüş' söylemi var. Güçlü altyapımızda iyi gençlerimiz var.

YARIŞTA OLACAĞIZ

Gerek kendi gençlerimizle gerekse yurtiçi ve yurtdışında iyi scouting yaparak, uygun maliyetli ama her zaman yarışın içinde olacak oyuncuları katacağız takıma. Oyuncuları gerçek maliyetleriyle transfer edip, gerçek ücretlerle oynatmayı düşünüyoruz. Şişirilmiş bir piyasa vardı biz buna dahil olmayacağız. Kadro planlamasını yabancı veya yerli olarak ayırmıyoruz. Oyuncunun performans ve maliyeti önemli.

ATİBA'YLA 1 YIL DAHA

Gelecek sezonki futbol takımı maliyetimiz 30 milyon Euro civarında olur. Bu sezondan 20-25 milyon Euro daha aşağıda olacak. Atiba, Türkiye’yi çok seviyor biz de onu çok seviyoruz. 1 sene daha devam etmeyi düşünüyoruz. Gençlerle ilgili durumu hocamız değerlendirecek. Uygun gördüklerini kampa götürüp yeterli bulduklarını kadroya alır. Beşiktaş forması herkese eşit mesafede hoca hak edene verir formayı."

Kulüplerimiz yaşatılmalı

"Bu salgından etkilenmeyen hiçbir devlet, hiçbir kurum ve hiçbir şirket yok. Futbolcular da sürecin farkındalar. Herkesin fedâkarlık yapacağını düşünüyorum. Oyuncularımızın bakış açısını biliyorum. Bu süreçte temel olarak kulüplerin yaşaması gerekiyor."

Dorukhan sahaya çıkmalı

"1.5 yıl daha Dorukhan bizimle. Değerli ve sevdiğimiz bir oyuncu. Önceliğimiz bir an önce sahalara dönüp Beşiktaş için en iyi performansı göstermesi. Tabii ki görüşmelerimiz oldu. Biz şartlarımızı sunduk sonra süreçler girdi araya. Biz ne zaman doğru zaman olduğuna inanırsak şartlarımızı belirleriz.

Ruhumuz Ümraniye'de

"Hocayla aynı sitede oturuyourm. Sosyal mesafeyi koruyarak konuşuyoruz, görüşüyoruz. Ümraniye’ye gidemesek de ruhumuz ve aklımız orada. Hocamızın da kafasında sürekli seneye nasıl bir kadro olacak bu konuda devamlı istişare ediyoruz."

Lig tescil olmaz

"Gönlüm seyircili bir şekilde oynanmasından yana. UEFA ve TFF'den çıkacak kararı bekliyoruz. Bir şekilde maç takvimi ayarlanır. Yeni sezon biraz ötelenebilir. Oynanmasına karar verecek olan idare onu da ayarlayacaktır. Lig tescil olmaz. Öyle bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. 5  takımın şampiyonluk mücadelesi var." (Sözcü - Ali Aydın)

Önceki ve Sonraki Haberler