"En hazırı Babel, Lens soru işareti"

"En hazırı Babel, Lens soru işareti"

Sabah gazetesi yazarı Metin Tekin, Karabükspor-Beşiktaş maçını değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - Sabah gazetesinden Metin Tekin, bugünkü köşesinde maç hakkında şunları yazdı: Beşiktaş, kolay başlayıp zor gözüken bir maçta mükemmel bir galibiyet aldı

Dün akşamki oyun başlangıcında Şenol hoca, Beşiktaş taraftarının performansını çok merak ettiği Lens ve Negredo ile başladı. Sağ bekte de Necip tercihi ile başlamıştı. Ama ilk 20 dakikalık bölümde topu Talisca ile orta sahanın arkasında buluşturup iki üç tane net gol pozisyonu buldu ve bu bölümde bir gol atıp, oyunun tüm resmini değiştirebilirdi. Fakat sonuç değişmeyince bundan sonra oyun Karabükspor'un istediği gibi mücadele karakterli bir maça dönüştü. Kırmızı kart ile Tosic atılana kadar hep savunma orjinli oynayan, kazandığı toplarla hızlı çıkmaya çalışan ama bunlarda da pek başarılı olamayan Karabükspor, ilk defa rakibi 10 kişi kalınca 'oyunu ben oynarım' iştahına geldi ve son bölümde bunu izledik. Beşiktaş oyunun ilk bölümlerinde kontrol kendindeyken golü bulamadı daha sonra Oğuzhan'ın mükemmel asisti ile oyunu 1-0'a getirdi.

Oyuncu değişikliklerine gelince, oyunun gidişatı, hocanın tercihlerini değiştirdi. Cenk'i iki kez almaya çalıştı ama alamadı. Cenk sonradan da oyuna giremedi. Beşiktaş, son bölümlerde pozisyon verdi ama Fabri'nin performansı skoru korudu. Oyuncu performanslarına bakarsak Babel'in en hazır oyuncu olduğunu gördüm. Lens'in geniş alanlar bulamayınca neler yapacağı bence büyük soru işareti. Fizik olarak hazır olmayan Negredo'nun santrfor kültürü ve oyun aklını ben beğendim, belki çok iyi bir performans değildi ama yapabileceklerini hissettirdi. Ama maçın en iyi performansı şüphesiz Karabükspor'da stoper Dany ve Beşiktaş'ta da savunma anlamında Pepe'ydi. Pepe'nin bu oynama iştahı Beşiktaş için çok önemli. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde... Beşiktaş kolay başlayıp, zor gözüken maçı kazanmayı başarmış oldu ve değerli bir 3 puan aldı.

Etiketler :