Erdal Torunoğulları'ndan Mario Gomez açıklaması

Erdal Torunoğulları'ndan Mario Gomez açıklaması

Beşiktaş'ın eski yönetici Erdal Torunoğulları, spor yazarı Turgay Demir'in kendisi hakkında Fotomaç Gazetesi'nde yazdığı iddialara sosyal medya hesabından cevap verdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Erdal Torunoğulları'nın verdiği cevap:

"Hayattaki en güzel duygu; hiçbir yanlış işe bulaşmadığınızı bilmek, kafanızı her gece yastığa rahat koymak ve de her türlü iftira/algı operasyonuna karşı vereceğiniz belgeli cevabınız olabilmesidir. Mario Gomez konusuna ilişkin ekteki bilgilendirmelerimi okuyunuz.

Saygılarımla

Kulübümüzün Mario Gomez ile olan anlaşması 2+1 opsiyonlu olarak yapılmıştır. Menajerlik sözleşmesinin resmî detayı ise şu şekildedir;

İlk 2 yıl için (kulübümüzde kalmış olsaydı) ödenecek olan toplam menajerlik ücreti 1.200.0000 Euro idi. Yani 2015 yılı için 600.000 Euro, 2016 yılı için 600.000 Euro. Opsiyonlu olmak üzere +1 yıl ilave olursa 2017 yılı için ise 500.000 Euro.

Bu durumda Mario Gomez kulübümüzde 1 yıl oynadığı için ödenmesi gereken rakam 600.000 Euro'dur. Mario Gomez’in menajeri olan Ulrich Ferber’in görevlendirdiği Özkan Doğan isimli Türk menajere ise 3 yıllık sözleşme karşılığında 200.000 Euro menajerlik ücreti ödenecekti.

Yani yıllık 66.666 Euro olacak şekildeydi. Gomez 1 yıl kulübümüzde oynadığı için Özkan Doğan’a da bu rakam ödenecekti.

Sonuç; Mario Gomez 1 yıl kulübümüzde oynadığı için bizim toplam yapmamız gereken ödeme 666.666 Euro’dur. Bu rakamın da %38 değil, %12 olduğu bariz bir şekilde ortadadır. %38 oranında bir ödeme yapılmış ise bunu zaten bende çok merak ediyorum.

Menajerlerle ilgili iki yıl boyunca verdiğim mücadelede sorduğum soruların şimdi bana sorulmaya çalışılması ilginç. Bu soruların da muhattabı tabii ki ben değilim. Bu soruların muhatapları elbette ki bu tip yazıları yazdıranlar ve yapanlardır.

Unutulmamalı ki; ne yapılırsa yapılsın, hangi yola başvurulursa vurulsun “Güneş balçıkla sıvanmaz.", “Gerçeklerin er veya geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır." Saygılarımla.

Erdal Torunoğulları"

Turgay Demir ne yazmıştı?

"Beşiktaş'taki imza-komisyon skandalı haberim büyük yankı uyandırdı. Bu arada benzer bir konuyu, Erdal Torunoğulları'nı isimsiz bir şekilde tarif ederek Atıf Keçeci ağabey de daha önce gündeme getirmiş ve şöyle demiş:
"Şimdi bu arkadaş, Beşiktaş'ın menajerlerin elinde oyuncak olduğundan bahsetmektedir. Mario Gomez transferinde 3 menajer ile Fabricio transferinde M.S.C. isimli menajerlerle sözleşme yapılmış. Mario Gomez'e maaş olarak yıllık 5 milyon euro verilmesine karşılık, enteresandır 3 menajere toplam 1.990.000 euro ödenmeli sözleşme akdedilmiştir. Hem bu işleri yapacaksın, yönetimdeyken sesin çıkmayacak; sonrasında ayrılık yaşayınca kulübün menajerlerle olan ilişkilerini eleştireceksin. Bu çok kabul edilebilir bir anlayış değildir." Yani, yanisi şu; Erdal Torunoğulları, Mario Gomez transferinde üç menajere yaklaşık yüzde 38 (Sanırım bir dünya rekoru) komisyon ödenmesini kabul etmiş, imza atmış ama şimdi Beşiktaş'ın menajerlerin elinde oyuncak olduğunu falan söylüyor.
Tıpkı duayen Atıf ağabeyin de söylediği gibi; bu etik değil, kabul edilebilir değil! Ya görevdeyken yanlışı gördüğün anda konuş, hataya engel ol, ya da hiç konuşma.
Çünkü aynesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. NOKTA!"
 

Etiketler :