Eski hakemden flaş yorum: "Herkes ne olduğunu gördü, hakemler dışında"

Eski hakemden flaş yorum: "Herkes ne olduğunu gördü, hakemler dışında"

beIN Trio programında eski hakemler, Opoku'ya Zaynutdinov'a müdahalesini değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - 34. dakikada hakemin Opoku'ya Zaynutdinov'a müdahalesi nedeniyle ikinci sarı kartı göstermemesi doğru mu?

Deniz Çoban: Bu pozisyonda konuşulacak bir şey görmüyorum. Bu pozisyonda hakem, Zaynutdinov aleyhine faul verdi. Oyuncunun sarı kartı yok mu, UEFA eğitimlerinde söylerler, 'Geldin oyuncunun yüzünü o halde gördün' Faulü Zaynutdinov aleyhine vermiş olsan da, dön ikinciden kırmızını çıkar, dördüncü hakemine 'Bravo' de, alkışla, kendini kurtar. Arda Kardeşler, tecrübesinde bir hakem, Zaynutdinov'un yüzünü o halde gördükten sonra nasıl burada bu çıkışı yakalayamıyor. Hakemlerimiz, yanlış karar verirler, değerlendirirler falan. MHK 'Yanlışa yanlış demeyip, allayıp pullayıp doğru' dediği için 'Biz sahada doğru yapıyoruz' der. Yanlışlarını doğru görüp yanlışlara devam ediyorlar.

Bahattin Duran: Zaynutdinov'un tepkisinden her şey belli oluyor. Hocalar falan herkes dışarıda. Bu dışarıda olsa, cezası var. Zaynutdinov 'Kart görmedi mi' diyor, olaydan habersiz. Opoku'ya ikinci sarı kart gerekiyor. Oyundan ihraç edilmeliydi. Zaynutdinov'a çok geçmiş olsun, acil şifalar.

Bülent Yıldırım: Görmeye dayanamadığımız bir sahne. Opoku, profesyonelce kolunu ve dirseğini sallıyor. Zaynutdinov'a çok geçmiş olsun. İzlemeye insan dayanamıyor. Bu futbol değil. Bu kadar insan buraya ne için, neden toplantı. Herkes ne olduğunu gördü, hakemler dışında. Niye bu kadar insan toplanıyor buraya. Tartışılacak hiçbir şey yok. Bu futbol değil. Futbolcu sağlığı işin esası. Bu hazırlanmış, futbol dışı bir hamle. Çok üzücü. Opoku'nun ihracı gerekirdi. Hazırlanıp, kuvvetli vuruyor.