Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Eto'o’yu bitirin!

Ligin ilk yarısı Beşiktaş açısından Gaziantepspor maçı ile tamamlandı.

İyi futbolun olmadığı, pas seçimlerinin hatalı yapıldığı, buna rağmen net gol pozisyonlarından yararlanılamayan bir maç izledik. Bunun üzerine bir de savunmadaki organizasyon bozukluğu Beşiktaş cephesinde can sıktı.

Siyah Beyazlı ekip, ilk yarıyı lider Başakşehir’in bir puan gerisinde ikinci sırada tamamladı Gaziantepspor karşısında aldığı galibiyetle…

Tabloya baktığımızda kötü değil. Ancak açık konuşmak gerekirse devre arasının Beşiktaş’ın imdadına tam zamanında yetiştiğini söyleyebiliriz.

Takımdaki eksiklikler ve formsuzluk iyice baş göstermeye başlamıştı zira…

Beşiktaş yönetimi devre arasında zorlu bir sınav verecek.

İlk olarak Babel transferine değinelim. Kariyerli bir oyuncu ancak canı futbol oynamak isterse oynayan bir isim. Eğer canı isterse Beşiktaş açısından iyi bir hamle. Çok yönlü olması da ek bir artı.

Beşiktaş’ın en önemli eksiği ise santrafor bölgesinde.

Cenk, Aboubakar ve Ömer özellikleri olan isimler. İyi bir yardımcı yönetmen olabilirler ancak muazzam bir film çekecek yönetmen asla değiller. Beşiktaş’ın birinci santraforu olmaktan uzaklar.

Savunma, kanattaki veya orta alandaki eksiklikler kadro derinliği kullanılarak en azından sezon sona kadar yamanabilir. Ancak golcü eksikliği Beşiktaş’ın canını çok sıkar.

Eldeki ekonomik imkânlara baktığımızda Eto’o transferi gayet makul bir seçenek olarak gözüküyor. Oyuncunun Beşiktaş’a sempatisi olduğu Beşiktaş taraftarlarının da kendisini sevdiği çok net ortada.

Beşiktaş açısından Eto’o ihtiyaç olan bir bölgeye üst düzey bir hamle olur.

Uzun lafın kısası Beşiktaş yönetimi Eto’o’yu bitirmeli. 

Önceki ve Sonraki Yazılar