1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. F.Bahçe yöneticisinden Beşiktaş maçı için açıklama
F.Bahçe yöneticisinden Beşiktaş maçı için açıklama

F.Bahçe yöneticisinden Beşiktaş maçı için açıklama

Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'ndan verilen ceza hakkında açıklama...

A+A-

Ajans Beşiktaş - Galatasaray ile oynanan derbi maçında edilen küfürler nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye verilen ceza belli oldu. Bugün toplanan PFDK, Fenerbahçe'ye tribün kapatma cezasına gerek olmadığına karar verirken, sarı-lacivertli kulube 50 bin TL para cezası verildiğini açıkladı. Aynı karşılaşmadan ötürü PFDK'ya sevk edilen Galatasaray'a da 29 bin TL para cezası verildi.

Yapılan açıklamada "çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİGROS KALE ARKASI ÜST TRİBÜN A,B.C,D,E,F, MİGROS KALE ARKASI ALT TRİBÜN I,J,K,L,M,N, OKUL AÇIK KALE ARKASI ÜST TRİBÜN A,B.C,D,E,F,G,H, OKUL AÇIK KALE ARKASI ALT TRİBÜN I, J,K,L,M,N,O,P, FENERİUM ÜST TRİBÜN B,C, MARATON ÜST TRİBÜN B,C,D bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine" de karar verildiği duyurulmuştu.

Açıklamayı okuyanlar bunu ilk önce tribün kapatma olarak yorumladı. Ancak karar sadece o maçta bulunan taraftarlarla ilgili olduğu anlaşıldı.

Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu ceza sonrası attığı tweetlerde "Verilen ceza tribün kapama cezası değil. Bu tribünlere bilet satışı ve kombine devri yapılabilecek. Verilen bu ceza iç sahada oynayacağımız ilk lig maçında uygulanacak" dedi.

Özetle Fenerbahçe bir sonraki ev sahibi olduğu maçta (3 Aralık 2016 Fenerbahçe-Beşiktaş) bu tribünlere bilet satışı ve kombine devri yapabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler