Fatih Aksoy’da Merih Demiral örneği

Fatih Aksoy’da Merih Demiral örneği

Wellinton'a karşılık genç oyuncuyu isteyen Alanyaspor'a yönetimden farklı öneri... Merih Demiral örneğini veren Siyah-Beyazlılar’ın "Fatih’i size kiralayalım. Sizden de Avrupa’ya gitsin. Hemsiz kazanın hemde biz kazanalım" teklifini sunduğu öğrenildi.

Ajans Beşiktaş - 1.5 yıl önce kiralık olarak gittiği Demir Grup Sivasspor’da performansıyla dikkat çeken Fatih Aksoy, Beşiktaş’a geri dönmüştü. 22 yaşındaki ön libero için Süper Lig’den teklif yağarken, Kartal’ın planları başka... Siyah-Beyazlılar, Alanya ile Welinton transferini görüşürken, Akdeniz ekibi karşılık olarak Fatih’in bonservisini istemişti.

Menajerleri aynı

Ahmet Nur Çebi bu öneriyi reddetti ama farklı bir teklif sundu. Merih örneğini veren Çebi’nin, "Fatih’i kiralayalım. Sizden Avrupa’ya gitsin. Hem siz kazanın hem de biz" dediği öğrenildii. Fatih ile Merih’in menajerliğini yapan Cenk Melih Yazıcı’nın da bu görüşmelerde etkin rol oynadığı kaydedildi. Alanya, Portekiz’in Sporting Lizbon takımından satın alma opsiyonuyla kiraladığı Merih Demiral’i 6 ay sonra 7 milyon Euro bonservisle İtalya’nın Sassuolo ekibine göndermişti. (Fanati- Süleyman Hatısaru)

Etiketler :