Fatih Doğan: "Burak attığı golle Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi ve hatta şampiyonluk yarışına ortak etti"

Fatih Doğan: "Burak attığı golle Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi ve hatta şampiyonluk yarışına ortak etti"

Beşiktaş'ın 2-1 kazandığı Sivasspor karşılaşmasını Sabah Gazetesi spor yazarı Fatih Doğan değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Fatih Doğan'ın bugün Sabah Gazetesi'nde yer alan köşe yazısı:

"Futbolda yazılı olmayan bir kural var; kötü oynasan da elinde golcü oyuncular varsa bazen onlarla kazanır ve yoluna devam edersin. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi hatta şampiyonluk yarışı rezervasyonunu dün attığı kritik ve güzel golle Sivas'ta Burak yaptı.

Maçın görüntüsü pek iyi değildi. Şenol Güneş'in sürprizi, Kagawa ile Ljajic'i birlikte sahaya sürmesiydi. İki yetenekli ayağı aynı anda sahada görmek isteyen yüzbinlerin olduğu bir gerçek. Ancak sürpriz nitelendirmemizin iki nedeni vardı. Birincisi, puana şiddetle ihtiyacı olan Sivas'ın evindeki oyun yapısı. İkincisi, sol bekte cezalı Caner ve 'finansal sakat' Adriano'nun yokluğunda Medel'in oynayacak olmasının oluşturduğu zafiyet. Medel'e yardım edecek o kanadı enerjisiyle dolduracak Güven'in daha mantıklı olacağını düşünmüştük. Güneş kapanan rakip defansı orta sahadan çözmeyi planlamış olacak ki tercihini iki yıldızı aynı anda oynatmaktan yana kullandı. Ancak Beşiktaş'ın solu zayıf kaldı. Hakan Keleş'in takımı Douglas ve Diabate ile Medel'in üzerine çalıştı. Solda anlamsız bir gerginlikle oynayan Medel'i, Şenol hoca oyundan almasa takım son 50 dakikayı 10 kişi oynardı. Hatta Diabate'nin golü hem Medel hem Lens için kötü bir hatıra olacak kadar kötüydü. 67'de Kagawa'nın yerine oyuna giren Güven, koşularıyla hem sol bek Necip'i hem de Burak'ı rahatlattı.

Devre arasında kafasına çakmak atılan Burak, Kagawa ve Ljajic'ten alamadığı, bulamadığı fırsatı frikikte buldu.
Atiba, Vida, Gökhan ve Dorukhan'ın kalburüstü mücadelesini bir kenara koyuyorum. Burak attığı golle Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi ve hatta şampiyonluk yarışına ortak etti."

Etiketler :