Fatih Doğan: "Galatasaray'a meydan okuyor"

Fatih Doğan: "Galatasaray'a meydan okuyor"

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında Ankaragücü'nü 4-1 mağlup etti ve üst üste 6. galibiyetini aldı. Karşılaşmayı Sabah Gazetesi spor yazarı Fatih Doğan değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Fatih Doğan'ın bugün Sabah Gazetesi'nde yer alan köşe yazısı:

Şampiyonluk mücadelesi tecrübe ister... Stresi ancak tecrübeli yıldızlarla kırabilirsiniz.
Beşiktaş 1-0'dan sonra 30 dakika sıkıntı yaşadı.

Gerek etkili hücum oyuncularıyla A.Gücü'nün oyunu hem de şampiyonluk stresinin etkisi hissedildi. İşte bu maçın farklı galibiyete dönmesinde tecrübeli yıldızlar Burak, Karius, Gökhan ve Vida'nın performansı etkili oldu.
Takımı adete sürükleyen Burak, erken golle hem oyunu açtı, hem de takımın stresini aldı. Burak'tan sonra devreye Karius girdi. Sezonun en iyi performanslarından birine imza attı... Şenol Güneş rakibin hücum direncini kırmak için sistem değişikliğine gitmesi yerindeydi. Lens kötü, Dorukan ve Adem dağınık olunca aynı takımla 4-4-2'ye döndü. Adem Ljajic'i sola alıp Güven'i Burak'a daha yakın oynaması için uyarılar yaptı. Güneş'in bu dokunuşu oyuna ve skora yansıdı.
Burak'ın ortasında Vida'nın kritik golü galibiyet kapısını açtı.
Burak'ın 3-0'a, Adem'in 4-1'e getiren golleri bir şeyi gösterdi.
Beşiktaş'ın şampiyonluğa olan inancını... Daha önemlisi böyle stresli anlarda tecrübeli yıldızların ne kadar değerli olduğunu.
Beşiktaş yıldızlarıyla yükseliyor ve ve deplasmanda G.Saray'a meydan okuyor.
Ama en büyük duruş ve en güzel meydan okuma maç başlar başlamaz her iki takımın ve taraftarlarının da katıldığı 1 dakikalık "Çocuğa uzanan eller kırılsın!" sessiz haykırışla yapıldı.
Teşekkürler ülkemin duyarlı insanları...

Etiketler :