1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Fevzi Tuncay: "Fabri kendisini affettirecektir"
Fevzi Tuncay: "Fabri kendisini affettirecektir"

Fevzi Tuncay: "Fabri kendisini affettirecektir"

Beşiktaş'ın eski kalecilerinden, Tarsus İdman Yurdu antrenörü Fevzi Tuncay siyah beyazlı ekibin bugün UEFA Avrupa Ligi'nde Olympique Lyon'la oynayacağı rövanş maçı öncesinde önemli değerlendirmeler yaptı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Fabri'nin geçen hafta yaptığı hataya benzer hatayı kalecilik döneminde kendisinin de yaptığı ifade eden Fevzi Tuncay, "Beşiktaş taraftarı oyuncusuna sahip çıkar" dedi.

"Biz İnönü'de PSG'yi, Barcelona'yı yendik"

Ben İnönü Stadı diyorum, Vodafone Arena'ya ağzım bir türlü alışmadı. İnönü'de Beşiktaş'ın maç kaybedeceğine inanmıyorum. Benim oynadığım dönemde de PSG'yi, Barcelona'yı, Göteborg'u hep İnönü'de farklı skorlarla yenmiştik. Bugün de ben Beşiktaş'ın çok rahat turu geçeceğine inanıyorum.

"Lyon beraberliğe oynarsa işi baştan kaybeder"

Deplasmanda attığımız gol her zaman avantajdır. Rakip beraberliğe oynarsa baştan kaybeder işi. Ben öyle oynayacaklarını düşünüyorum çünkü onlara beraberlik bile yetiyor. Beşiktaş'ın erken bir gol bulmasıyla çok rahat bir şekilde turu geçeceğine inanıyorum.

"Quaresma, Talisca, Atiba ve Fabri kilit isimler"

Quaresma oynarsa etkili oyunuyla kilit adam olabilir. Talisca'nın oynayacağı oyun önemli. Ben onden etkili oyun bekliyorum son iki maçta çok etkili değildi. Trabzon'da attığı bir gol vardı. Ben etkili olabileceğini düşünüyorum ama en önemlisi Atiba. O çok büyük katkı verecektir. Fabri de önemli, kilit oyunculardan birisi olabilir. Tabi geçen maçta önemli bir hata yaptı ama yine kilit oyunculardan birisi olması ve o hatayı bu şekilde telafi etmesi gerekiyor.

"Ben aynı hatayı yaptığımda 20 yaşındaydım..."

Ben de Fabri'nin yaşadığının benzerini yaşadım ama o zaman ben 20 yaşındaydım, Fabri çok tecrübeli bir oyuncu. Bence oralarda kaldığını düşünmüyorum o olayı atlatmıştır. Beşiktaş taraftarı her zaman destektir, Fabri'ye destek oldu. Bana da o dönemde destek vermişlerdi. Beşiktaş taraftarı oyuncusuna her zaman destek olur.

"Vodafone Arena'da rakip takım kabus yaşar"

Yeni statta dizayn olarak fark var ama seyirci olarak fark yok, hatta seyirci daha da coşkulu yeni statta. O atmosfer rakip takımlara her zaman bir kabus yaratacaktır. Beşiktaş açısından da her zaman bir avantaj olacaktır. (Sporx / İbrahim Demir)