FIFA açıkladı! Güneş'ten iyisi yok, Terim ve Kocaman'a fark attı...

FIFA açıkladı! Güneş'ten iyisi yok, Terim ve Kocaman'a fark attı...

FIFA, 2017-18 sezonunda dünyada faal olan 6 bin 585 teknik direktör arasında Şenol Güneş’i 60. sırada gösterdi. Avcı 76, Kocaman 140, Terim 301’de kaldı.

Ajans Beşiktaş - BEŞİKTAŞ’IN başına geçtikten sonra iki kez lig şampiyonu olan ve bu sezon Kara Kartal’ı Şampiyonlar Ligi’nde Türk takımları arasındaki en başarılı kulüp haline getiren Teknik Direktör Şenol Güneş’e hakkı teslim edildi. FIFA, 2017-18 sezonunda elde edilen başarılara göre teknik direktörlerin sıralamasını açıkladı. Buna göre; Real Madrid ile 2 sezon üst üste Devler Ligi’ni kazanan Zinedine Zidane ilk sırayı aldı. İkinci basamakta Barcelona ile namağlup bir şekilde lig şampiyonluğuna koşan Valverde, üçte ise Brezilya’dan Gremio’nun hocası Gaucho yer aldı.

AVRUPA’DA SES GETİRDİ

Güneş’in takımının bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde namağlup bir şekilde ikinci tura çıkması dünyada faal olan 6 bin 585 teknik direktör arasında 60. sırada yer almasını sağladı. Güneş’i, sezon başında Sevilla’yı elemenin kıyısından dönen Başakşehir’in hocası Abdullah Avcı takip etti. Avcı 76, F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman 140, devre arasında G.Saray’ın 4. kez başına geçen Fatih Terim ise 301. basamakta gösterildi. (Akşam)

Etiketler :