1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Fikret Orman: "Sahadan takım çekmek moda oldu, biz de çekeriz belki!"
Fikret Orman: "Sahadan takım çekmek moda oldu, biz de çekeriz belki!"

Fikret Orman: "Sahadan takım çekmek moda oldu, biz de çekeriz belki!"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yöneticiler 1903 Karakartallar Derneği'nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Swissotel Otel'de yapılan iftar yemeğine Başkan Fikret Orman, Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, yönetim kurulu üyeleri Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Hakan Özköse ve Metin Albayrak, Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ile 1903 Karakartallar Derneği Başkanı ve üyeler katıldı.

İftar yemeğinde konuşan Başkan Fikret Orman, "İyi bir trendimiz var. İyi bir gidişatımız var ama bu iyi değil. Artık 100 milyon Beşiktaşlıya ulaşmamız lazım. Türkiye'de zaten 75-80 milyon insanımız var. Dünya çok büyük bir yer. Futbol herkesin evine girdi. Artık bizim de dünya kulübü olduğunu göstermemiz gerekiyor. Geldiğimizden bu yana 5 sene içerisinde örgütlenmeye başladık. Tek işimiz var. Beşiktaş'ı iyi temsil etmek ve mutlu etmek.

Burada gördüğünüz gibi sadece saha içi değil, bir yerde okul yaptırırsınız, bir yerde futbol okulu açarsınız ve insanları mutlu edersiniz. Bizi alakadar eden şey, derneklerin Beşiktaş namına neler yaptıkları. Bu derneklere daha fazla itibar gösteriyoruz. İstanbul'daki derneklerin yüzde 50'den fazlası seçimlerde ortaya çıkıyor. Ne faaliyetleri ne icraatları var. Bu ordunun tek askeri ben miyim? Herkes birşeyler yapmalı.

Çok fazla lafı uzatmıyayım. Mutlu günler yaşıyoruz. Geldiğimiz zaman söylemiştim.3 sene birşey beklemeyin demiştim. Yapılanmaya harcadık bu 3 seneyi. Stadı yapmak en önemlisiydi. Artık olayların, küfürlerin olmadığı insanların aileleriyle stada gidebildiği bir ortam sağlamak için çok uğraştık. Stat yapılana kadar, "Kimse bilet almasın, maça gidilmesin" diye kampanya yapıldı. Bir gün Olimpiyat'ta 2-1 öne geçtik. Adamlar stadı boşalttı.

Passolige hayır dediler. Şimdi de aynı passolig var. Kimseye ayrım yapmadık. Konuşmak çok kolaydır, ama yapmak zordur. Süleyman Abi'den sonra çok dik durduk. Çok güzel günler geçiriyoruz. Bu huzur heryere riayet etti. Hepimiz mutluyuz, gururluyuz. Çocuklarımızı okula işe güzel gönderiyoruz. Bize inanan hepimizin yaptığı bişey bu. Biz emanetçiyiz. Biz görev süremiz bitince gideceğiz, yeni arkadaşlara bırakacağız bu görevi. Tapulu malımız değil.

Hatalar da yapıyoruz ama yaptığımız hayırlar hatalarımızdan daha fazladır. Yarın da basket maçımız var. İnşallah yeneriz de çıkarız. Seyircisiz cezamız da kalkmış. Taraftarlarımızı bekliyoruz. Basketbol takımımızda finali görür inşallah. Gerçi takımı sahadan çekmek moda oldu. Belki bakarsın biz de çekeriz takımımızı. Hayırlısı olsun inşallah. Allah tekrarını nasip etsin. İyi günler Beşiktaş için olsun. Sağolun varolun.

Fikret Orman, 1903 Karakartallar Derneği Başkanı Cengiz Sarıkaya'ya Musul ve Kerkük'te açılan futbol okullarından dolayı plaket takdim etti.