Fikret Orman'dan Ahmet Nur Çebi'ye çok sert sözler: "Direkt kumpas kurdular bana!"

Fikret Orman'dan Ahmet Nur Çebi'ye çok sert sözler: "Direkt kumpas kurdular bana!"

Beşiktaş'ta olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmasının ardından ismi yeniden başkanlık için anılan Fikret Orman, mevcut Başkan Ahmet Nur Çebi için "Yönetimime aldığım için çok pişmanım, direkt kumpas kurdular bana" ifadelerini kullandı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın eski başkanlarından Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmasının aday olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi ve Beşiktaş'ın mevcut başkanı Ahmet Nur Çebi hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

İşte Fikret Orman'ın Sözcü TV'ye verdiği röportajdan öne çıkan açıklamaları...

''AHMET NUR ÇEBİ BANA KUMPAS KURDU''

Ahmet Nur Çebi'nin kendisine kumpas kurduğunu söyleyen Fikret Orman, ''Kendisini yönetimime aldığım için çok pişmanım. Direkt kumpas kurdular bana. Algı yaptılar benim aleyhimde. "Fikret Orman paralar nerde?" tezahüratlarına çok üzüldüm. Ben troll hesapların varlığını şimdilerde öğreniyorum. Çok hesap açmışlar. Bütün Beşiktaşlılar biliyor o hesapları'' şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ BAŞKANI KENDİSİNİ ACINDIRMAZ"

Beşiktaş'a aday olduğu dönemde kulübün çok zor zamanlardan geçtiğini söyleyen Fikret Orman, ''Ben Beşiktaş'ı Dolmabahçe Sarayı'ndan almadım. Çağlayan Adliye Sarayı'ndan aldım. 450'nin üzerinde borç. 70 milyon gelir. 140 milyon dolar gider. Nakit akışı 5 milyon dolar. Ortada stat yok. Gelir yok. Umut kalmamış durumdayken başkan oldum. İlk gün 'Türkiye'nin en büyüğüyüz' dedim. Biz Türkiye'nin en büyüğüyüz. Beşiktaş Başkanı kendisini acındırmaz. Beşiktaş Başkanı ağlamaz, mağdur olmaz." dedi.

''BUGÜN YİNE O MAÇA ÇIKMAZDIM''

Fenerbahçe maçına çıkmama kararı hakkında konuşan Fikret Orman, ''Kupada bir Fenerbahçe maçımız oldu. Divan Kurulu kararıyla o maça çıkmadık biz. Bugün olsa yine çıkmam o maça. O süreçte beni en çok üzen Beşiktaş taraftarıdır. 'O maça çıkmayın, 10 sene şampiyon olmayın' deniyordu. Hepsi çok kısa sürede unutuldu." ifadelerini kullandı.

''AHMET NUR ÇEBİ'NİN YAPILAN İŞLERDEN NASIL HABERİ OLMAZ?''

Ahmet Nur Çebi hakkında açıklamalarına devam eden Orman, “Ahmet Nur Çebi, 6.5 sene ikinci başkandı. İcra Kurulu Başkanı'ydı. İmza yetkileri vardı. Nasıl hiç bir şeyden haberi yok? Raporlarda Çebi'nin adını resmen cımbızlamışlar. Sadece 8 kere ismi geçmiş 2 sinden sorumlu. Böyle bir şey olabilir mi ya ? Koltuğa oturduktan sonra "hiçbir şeyden haberim yok" dedi sadece. E senin ne işin vardı o zaman orda?'' dedi.

"ABDURRAHİM ALBAYRAK 'BİZ BEŞİKTAŞ'I DURDURDUK, YOKSA BEŞİKTAŞ GİDİYORDU' DEDİ"

Stat ve tesislerin yapılması hakkında konuşan Orman, ''Biz olmayan para ile stadı yaptık. Tesisleri yaptık. Şampiyonluklar kazandık. Avrupa'da başarı elde ettik. Marka değerini yukarıya çıkardık. Üst üste 2 yıl şampiyonluktan sonra 3, 4, 5 gidecektik. Hatta Abdurrahim Albayrak "Biz Beşiktaş'ı durdurduk. Yoksa Beşiktaş gidiyordu' dedi. Sponsorluklarda her şeyde iyi gidecekken bir anda Beşiktaş'a operasyon başladı" şeklinde konuştu.

''AHMET NUR ÇEBİ KAPALI KAPILAR ARKASINDA ARKAMIZDAN DEDİKODU YAPMIŞ OLABİLİR''

Ahmet Nur Çebi'nin arkasından dedikodu yapmış olabileceğini söyleyen Fikret Orman, "Çok konuşmaya niyetim yoktu ama konuşmanın zamanı geldi. Yapılan algılar kesilir diyordum ama öyle olmadı. Bu tarz algılar yapılmasını beklemiyordum. Ahmet Nur Çebi ile 6.5 sene beraber çalıştım ve böyle fikirleri olduğunu bana hiç söylemedi. Kapalı kapılar arkasında arkamızdan dedikodu da yapmış olabilir'' dedi.

''AHMET NUR ÇEBİ'YE GÖSTERDİĞİM İTİBARDAN PİŞMANIM''

Ahmet Nur Çebi'ye gösterdiği itibardan ötürü pişman olduğunu söyleyen Orman, "Olağanüstü genel kurula gittiğim zaman ilk etapta Ahmet Nur Çebi ile konuşacağımı söylemiştim. Görüşmeye gitmek istediğimde 'Sen büyüğümsün, ben sana geleyim' dedim ve ofisine gittim. Orada da 'ben bunlardan rahatsızım' demedi. 'Umut ve Şafak'ı yönetime almazsan ben yönetime girerim' dedi. Sen bilirsin dedim ben de. Bu tarz adamlar hep böyledir. Güç yokken ağlama ve mağduriyet; güç eline geçince de acımasızlık. Ahmet Nur Çebi'ye gösterdiğim itibardan pişmanım. Bana direkt kumpas kuruldu" ifadelerini kullandı.

''AHMET NUR ÇEBİ İLE KARŞILIKLI YAYINA ÇIKARIM''

Hayatının hiçbir döneminde arkadan kuyu kazmadığını söyleyen Orman, "Benim tarzım vardır. Arkadan kuyu kazmam. Trol hesap açma işlerini bilmem. Ahmet Nur Çebi ile karşılıklı yayına zevkle çıkarım. Çok keyif alırım.'' dedi.

''AHMET NUR ÇEBİ GÜZEL SALLIYOR!''

Süleyman Seba'nın Ahmet Nur Çebi'yi tanımadığını söyleyen Orman, ''Süleyman Seba abi bu Ahmet Nur Çebi’yi tanımaz bile ya. Neymiş 'bana benziyorsun' demiş, hadi oradan! Süleyman Abi seni hayatında 2 kere görmüştür, nereden bilecek seni be adam. Bu tam İstanbul’un fethindeki Kenan komutan olayıdır. Ahmet Nur Çebi güzel sallıyor'' şeklinde konuştu.

''TRANSFERLERDE YÜZDE 80-90 BAŞARILIYDIK''

Başkanlığı döneminde 100 milyon Euro'luk oyuncu satışı yaptıklarını söyleyen Orman, ''Atiba Hutchinson'ı nasıl transfer ettiğimizi Ahmet Nur Çebi'ye sorun! Tottenham'dan N'Koudou'yu transfer ettik. Yüzde 50'si 4 milyon Euro'ya. İstanbulspor'dan aldığın oyuncu Süper Lig'de top oynamış mı? Yüzde 50'sine 2 milyon Euro verdin. Benim de transferde yanlışlarım olmuştur. Barcelona yanlış yapmıyor mu? Ama yüzde 80-90 başarılıydık. 100 milyon Euro’luk satış yaptık. Ersan’ı, Tosic’i sattım ben. Çıtamız ve marka değerimiz yüksekti” ifadelerini kullandı.

''BEŞİKTAŞ 4 SENEDE KAÇ OYUNCU SATTI?''

Beşiktaş'ın Ahmet Nur Çebi döneminde oyuncu satışı konusunda sınıfta kaldığını söyleyen Orman, “Fenerbahçe 117 milyon Euro, Galatasaray 40 milyon Euro'luk oyuncu sattı. Beşiktaş 4 senede kaç oyuncu satmış? İkisi benim yetiştirdiğim genç oyuncular. Birisi sezon başında kendi isteğiyle giden, 2.5 milyon Euro kazandıran futbolcu. Toplam 12.5 milyon Euro.'' açıklamasını yaptı.

''FENERBAHÇE İLE GALATASARAY'I KARDEŞ YAPMIŞTIK''

Kendi döneminde kulübün marka değerinin yükseldiğini söyleyen Orman, ''Şenol Güneş’in iki sene üst üste yaşadığı şampiyonlukta Samet Aybaba’nın da Bilic’in de katkıları vardır. O kadrolar öncesi biz bazı şeyleri nakış nakış işledik. Ben Abdullah Avcı konusunda pişman değilim. Onunla da 3 yıl sözleşme imzaladım Şenol Güneş ile de 3 yıl. Benim prensiplerim böyleydi. Abdullah Avcı ile Twitter'dan sözleşme feshettiler. Fenerbahçe ve Galatasaray benim başkanlık dönemimde kardeş oldular. Beşiktaş’ın böyle bir marka değeri vardı.” dedi.

'FİKRET ORMAN ADAY OLACAK MI?'

Beşiktaş'a aday mısınız sorusuna cevap veren Orman, ''Ben 2012'de Beşiktaş'a aday olmadım. Bana ihtiyaç vardı. Kimse aday olmamıştı. Tek adaydım. Ben sadece 2014'te aday oldum. Adaylık aklımdan geçmiyor. Niyetim de yok. Beşiktaş'ın bana ihtiyacı olursa tabi... Ben sonradan Beşiktaşlı olan adam değilim. Doğduğumdan bu yana Beşiktaşlıyım. Yolum tribünlerden geçti. Camiam isterse değil, camiamın ihtiyacı olursa aday olurum. Ben bu camianın içinde doğdum. Çakma Beşiktaşlı değilim. İhtiyaç olursa o gün değerlendiririm. Ama çok kırgınım'' ifadelerini kullandı.