1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Fikret Orman'dan gündeme damga vuran açıklamalar! "Yan yana gelemeyenler kanki oldu"
Fikret Orman'dan gündeme damga vuran açıklamalar! "Yan yana gelemeyenler kanki oldu"

Fikret Orman'dan gündeme damga vuran açıklamalar! "Yan yana gelemeyenler kanki oldu"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Konyaspor maçının ardından alınan ceza ile ilgil Başkan Fikret Orman, Vodafone Park'ta açıklamalarda bulundu.

"TFF'nin organizasyonu olan diğer iki maçta da aynı şeyler yaşandı"

"Gündem belli. Beşiktaş ve benim şahi görüşüm şudur; bir maç oynadık, maçta da istenmeyen olaylar yaşandı. Baktığınız zaman gittiğimiz yere misafir olarak gittik. İçerideki güvenlik ile alakalı tedbirleri de biz almayacağız. İki takım da oraya misafir olarak gitti. Maç esnasında istenmeyen görüntüler oldu. TFF'nin organizasyonu olan diğer iki maçta da aynı şeyler yaşandı"

"Sorumlu sadece TFF"

"Maçta olmayan taraftarlar ceza alıyor. İki takım için de geçerli bu. Maçta bizim de hatamız var. Meşale yaktık, ses bombası attık. Biz de hatalıyız. Fakat bunlar stada nasıl girer? Bunun sorumlusu biz değiliz. Bunun sorumlusu organizasyonu yapan kurum. Bunların önemlini federasyon alacak."

"Beşiktaş her zaman dünyayı ayağa kaldırıyor"

"Biz federasyon ile iyi ilişki kurmaya çalışıyoruz. Herkes de bizi federasyonla kavga ettirmeye çalışıyor. Buna federasyon da dahil. Türk futbolunda stadı en dolu olan kulüp biziz. Tüm takımların %22'sini Beşiktaş oluşturmuş. Stadı dolu olan sadece biziz. Beşiktaş'a bu cezayı vermeyi vicdanınıza sığdırabiliyor musunuz? Gaziantep küme düştü sezon boyunca 65 bin kişi gitti. Son maçta 25 bin Beşiktaşlı gitti. Biz Beşiktaş olarak zaten her zaman dünyayı ayağa kaldırıyoruz"

"Yan yana gelemeyenler kanki oldu"

"Yanyana gelemeyen, el ele sıkamayan insanlar kanki oldu. Beşiktaş Türk futboluna destek veriyor. Ben ilk defa ceza yedim. Her şeyin bir ilki varmış. Bütün Beşiktaş camiasına sesleniyorum. Biz oyuna gelmeyeceğiz. Beşiktaş taraftarı Beşiktaş'tan sorumludur, Beşiktaş'ı iyi temsil edecek. Beşiktaş ailesinin parçasıdır taraftar"

"Tweetlere bakıp karar veriyorlar"

"Herkes lige şampiyon olmak için çıkıyor. Bu çok normal. Ama bırakın buna saha karar versin. Karar veriyorlar ama kararı nasıl veriyorlar? Tweetleri açıp bakıyorlar. Kararı gözlemci raporuna göre vereceksiniz."

"Kıskanmalar olabilir"

"Cezayı hak edecek bir laf söylediğime inanmıyorum. İlk duyduğumda Beşiktaş'a 2 maç diye ceza verilecek diye duydum. Bunlar duyum, yalan da olabilir. Kurullar objektif olarak karar vermesi lazım. Ben bir Başkan olarak diyorum ki bizim tribünlerimizde de hatalar oldu. Bunları inkar etmiyorum hatamızı da söylüyorum. Daha maç başlarken rakip takım taraftarları sahaya inmeye başladı. Daha 5. dakika. Gol yok. Tedbir alınması lazımdı alınmadı, olaylar buraya geldi. Çok daha ağır konuşanlara ceza gönderilmiyor. Tabi biz başarılı işler yapıyoruz, gündemdeyiz. Mali ve idari anlamda öndeyiz. Kıskanmalar olabilir. Söylediğim lafın arkasındayım"

"Federasyona soruyorum siz ne yapıyorsunuz? Göreviniz ne sizin?"

"Federasyona soruyorum siz ne yapıyorsunuz? Göreviniz ne sizin? Ona karışmıyoruz, buna karışmıyoruz. E siz ne yapıyorsunuz? Tribünlere insan gelmiyor. Bu kulüplerin görevi mi? Oyuncu yetişmiyor. Siz ne yapıyorsunuz? Bir anlatın da bilelim."

"Kimseye adaletsizlik yapılmasın. Doğru neyse o uygulansın. Beşiktaş'a ceza verilmiş. 1 maça seyircisiz başlarız, avans veriyoruz. Biz çok büyük güçlü bir camiayız. Taraftar ile aramdaki ilişki yüksek seviyede. Kimse oyuna gelmesin, herkes pazar günü evinde formasıyla izlesin maçı"