1. HABERLER

  2. DİĞER HABERLER

  3. DİĞER

  4. Fikret Orman'dan itiraf: "Başkanlık için babama sorsaydım..."
Fikret Orman'dan itiraf: "Başkanlık için babama sorsaydım..."

Fikret Orman'dan itiraf: "Başkanlık için babama sorsaydım..."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, rahmetli babası Abdülkadir Orman ile olan ilişkisini, başkan olduğu süreci TRT Haber'de yayınlanan "Benim Annem Benim Babam" programında anlattı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TRT Haber'de "Benim Annem Benim Babam" programının konuğu oldu. Başkan Orman, çocukluk yıllarından bu yana rahmetli babası Abdülkadir Orman ile olan ilişkisini anlattı. 

Babam otoriter bir adamdı

"Babam işte de sertti, sokakta da sertti. Hayatımda bırakmış olduğu izler de sertti. Babamdan çok çekinirdim. Hayatta Allah'tan sonra en çok babamdan korkardım. Otoriter bir adamdı. Çocukluğumda ergenlik döneminden sonraki ilişkilerimiz farklı."

Babam beni maçlara götürürdü

"Çocukken babamın çocuk olarak gördüğü bir ben vardım. Maçlara götürürdü. Beşiktaş'ta olduğu zaman beni yanında gezdiridi. Baba/çocuk ilişkisi vardı. Elbise alır. Kravat almıştı. Tabi ergenlikten sonra Karadeniz ailelerinde baba oğlul elektriği vardı bizim aramızda. O elektrik de rahmetli olana kadar devam etti."

Şimdiki nesil gibi değildik

"Babam böyle gel oğlum sana sarılyım, öpeyim gibi şeyi yoktu. İlk evlendiğim zaman, çocuğum oldu. İlk defa babamla Türk kahvesi içtim. Şimdiki nesil gibi değildik. Babamızla olan ilişkimiz çok seviyeliydi. Çocukken baba çocuk ilişkisi vardı tabi."

Babam ne der diye korkardık

"Babam biz hayatta dirençli bir insan olarak yetiştirdi. Baba korkusu iyi bir şeydir. Bazı zamanlar kavga ederdik. Başımıza bir şey geldiği zaman 'Babam ne der?' diye korkardık. Baba, Ata demek. Başınıza ne gelirse sahibiniz babanızdır. Babam her zaman öyleydi. Ölene kadar da öyle oldu. Babamın sevgisini sorgulamak doğru olmak ama sevgisini çok fazla gösteren bir adam değildi. Sevse bile, onun için doğru olanı yapardı."

Babama sorsaydım, babam olma derdi

"Beşiktaş'a aldığım dönem zordu. Ancak hep zordu. Süreç çok bir süreçti. Aynı bugün olduğu gibi. O dönemlerde kimse bu işe girmiyordu. Beşiktaş başkanlığını kimsenin istediği bir dönem değildi. Kendi irademle karar verdim. Babama sorsaydım, babam olma derdi. Yaptığımız işlerle, başardıklarımızla babamın gurur duyduğunu düşünüyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler