Fikret Yılmaz: "Oğlumu emek hırsızı olarak suçladılar"

Fikret Yılmaz: "Oğlumu emek hırsızı olarak suçladılar"

Beşiktaş'tan Lille'e transfer olan Burak Yılmaz'ın babası Fikret Yılmaz, açıklamalarda bulundu.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'tan Ligue 1 ekibi Lille'e transfer olan Burak Yılmaz'ın babası Fikret Yılmaz Radyospor'a açıklamalarda bulundu. Fikret Yılmaz, "Burak hiçbir zaman ikinci adamlığı kabul etmez. Ya oynar ya da oynamaz. Altyapıda, Antalya'da 4 yıl boyunca hocası bendim. Sadece gol atmaz, çok iyi gol pası verir. Bu yaşta Lille transfer yapması örnek bir olay. Yeteneğini Asya'da, Avrupa'da ispatladı.'' dedi.

''Üzücü fakat bir realite...'' 

''Kendisine 'teknik adam olacaksan Lille iyi incele' dedim. Bana ilginç bir şey söyledi. 'Baba biz bunlardan daha büyük kulübüz; ama bunlarda yetenekli oyuncular var; biz de bu kadar yok; ama biz onlardan daha büyük kulübüz' dedi. Üzücü; fakat bir realite" şeklinde konuştu.

Burak'ın Beşiktaş'tan ayrılmasına çok üzüldüğünü dile getiren Fikret Yılmaz, "Biz Beşiktaşlıyız. Oğlumun takım kaptanı olarak şampiyonluk yaşayarak futbolu bırakmasını istedim.

Şanssız bir dönem oldu, şampiyonluk yaşayamadı. Ama elinden geleni yaptı. Benim oğlu hangi kulüpte oynadıysa hakkını vermiştir. Arslan gibi oynamıştır. Burak oynadığı üç kulüpte de sembol olmuştur. Trabzonspor'da 87 gol attı.'' ifadelerini kullandı.

''Çok acı bir şey''

''Bir yılda en çok gol atan oyuncu. Ama maalesef itibarsızlaştırılarak oradan ayrıldı. Çok acı bir şey. Galatasaray farklı. Burak Galatasaray'da ne zaman sahaya çıktıysa, taraftar ona menfi davranmamıştır. Burak bundan dolayı 'helal olsun' der Galatasaray için.''

''Beşiktaş'ta çok mutluydu''

''Burak Beşiktaş'ta da çok mutluydu. Transferinde tepki verdiler; ama doğru bulmuyorum. Ligin 10. haftası Galatasaray - Beşiktaş maçı, yani Burak Galatasaray'da oynarken, haksız penaltı aldı iddiası ile tepki gösterdikleri maç...''

''Oğlumu emek hırsızı olarak suçladılar''

''Galatasaray, 3-2 geride, Burak oyuna girdi maç 3-3 bitti. Benim oğlumu emek hırsızı olarak suçladılar. Daha 24 maç vardı, kendi başarısızlıklarını Burak'ın üzerine yıktılar. 24 hafta önce nasıl şampiyonluk kaybedilir.''

''Burak gibi oyuncular oyundan alınmaz''

''Burak gittiği her yerde oynamak ister. Lille'de 11'de oynamak istiyor. Zaten lig yeni başladı. Yakında 11'deki yerini alacağına inanıyorum. Haksız yere oyundan alındığı zaman buna kızar. Burak gibi oyuncular her an gol atabileceği için oyundan alınmaz" ifadelerini kullandı.

Etiketler :