FLAŞ | Omicron varyantı taraftarı vurdu! Beşiktaş'ı da etkiliyor

FLAŞ | Omicron varyantı taraftarı vurdu! Beşiktaş'ı da etkiliyor

Korona virüsünün yeni varyantı, Avrupa kupalarındaki maçları tehlikeye soktu. Bayern Münih-Barcelona maçının seyircisiz, Manchester United-Young Boys karşılaşmasının tarafsız sahada oynanması gündeme geldi.

Ajans Beşiktaş - Avrupa kupalarında grup aşaması gelecek hafta oynanacak maçlarla tamamlanmaya hazırlanılırken, kıta genelinde yayılan korona virüsün yeni varyantı Omicron nedeniyle bu karşılaşmaların bazılarında seyirciler için yeni önlemler gündeme geldi. Aşı uygulaması ile birlikte tekrar tribünlere dönen seyircilerin en azından bir bölümünün, özellikle deplasman seyircilerinin statlara girmesi için sıkıntı oluştu.

Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak Bayern Münih-Barcelona maçının seyircisiz oynanması gündeme geldi. Öncelikle Dortmund deplasmanına gidecek Bavyera ekibinde bu maçın ardından Allianz Arena’da 8 Aralık’ta oynanacak Barça karşılaşmasının boş tribünler önünde oynanabileceği belirtiliyor. Bavyera yerel idaresinin merkezi hükümetten bağımsız, vakaların yoğun olduğu bölge için aldığı kararın bu yönde olduğu ifade ediliyor.

Manchester United’ın Şampiyonlar Ligi F Grubu’nda evinde oynayacağı Young Boys maçının ise yerinin değiştirilmesi gündemde… Omicron aryantı nedeniyle getirilen sınırlamaların, İsviçre ekibinin İngiltere’ye seyahatine çıkaracağı engeller nedeniyle mücadelenin tarafsız bir sahaya alınması ya da ertelenmesinin düşünüldüğü bildiriliyor. Hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi maçları için ülkeye gelecek deplasman seyircilerinin de durumdan etkileneceğine dikkat çekiliyor.

Beşiktaş’ı da etkiliyor

Avrupa’daki gelişmeler Beşiktaş’ı da etkileyecek... Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund ile 7 Aralık’taki karşılaşma öncesinde Almanya’da maçları yeniden seyircisiz oynanma ihtimalinin doğmasıyla Dortmund kulübü, Beşiktaş maçı ön bilet satışlarını durdurdu. (Skorer - Onur Dinçer)