Forma 2 sezon daha Vodafone'un! Fikret Orman: "Nice başarılara imza atacağız"

Forma 2 sezon daha Vodafone'un! Fikret Orman: "Nice başarılara imza atacağız"

Beşiktaş JK ile 4 yıl önce 150 milyon doları aşan değeriyle Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone Türkiye, 3 yıldır sürdürdüğü forma göğüs sponsorluğunu 10 milyon dolar bedelle 2 yıl daha uzattı.

Ajans Beşiktaş - Vodafone’un Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline olan inancının ve güveninin, yatırımlarına devam ettiğinin en somut göstergelerinden biri olan anlaşma kapsamında, forma göğüs sponsorluğunun toplam değeri 5 yıl için 25 milyon dolara ulaştı.

Yeni sponsorluk anlaşması, Başkanımız Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın katılımıyla Vodafone Arena’da düzenlenen imza töreni ile duyuruldu. Törene futbolcularımız Cenk Tosun, Oğuzhan Özyakup, Ryan Babel ve Atiba Hutchinson da katıldı.

Kulübümüz ile 4 yıl önce 150 milyon doları aşan değeriyle Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone Türkiye, Beşiktaşımız ile olan forma göğüs sponsorluğunu 2 yıl daha uzatmak için anlaştı. 3 yıl önce kulüp ile forma göğüs sponsorluğuna imza atan Vodafone Türkiye, 2017-2018 ve 2018-2019 sezonları için de Kulübümüze KDV hariç toplam 10 milyon dolar destek sağlayarak Beşiktaş JK Futbol Takımı ana sponsoru olmaya devam edecek. Vodafone’un yatırımlarına devam ettiğinin en somut göstergelerinden biri olan anlaşma kapsamında, forma göğüs sponsorluğunun toplam değeri 5 yıl için 25 milyon dolara ulaştı.

Vodafone Arena’da gerçekleşen yeni forma göğüs sponsorluğu anlaşmasının imza töreninde Başkanımız Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın yanı sıra Beşiktaşlı futbolcular Cenk Tosun, Oğuzhan Özyakup, Ryan Babel ve Atiba Hutchinson da hazır bulundu.

Vodafone’un, Türkiye’nin en köklü ve güçlü kulübü Beşiktaş ailesinin bir parçası olmasından gurur duyduklarını belirten Başkanımız Fikret Orman şu şekilde konuştu:

"Vodafone, Beşiktaş’ın en büyük destekçisi. Stat ve Futbol Takımı ana sponsorluk anlaşmalarını 4 yıl önce yapmıştık. Şimdi bu anlaşmanın devamı için bir araya geldik. Vodafone ile 150 milyon doları geçen bir işbirliğimiz var. Vodafone’nun verdiği maddi ve manevi destekle önemli başarılara imza attık. Vodafone Arena, Beşiktaşlıların yuvası haline geldi. Genel merkezimiz Vodafone Arena’ya taşındı. Yeni forma göğüs sponsorluğu anlaşmasını imzalayacağız. İki taraf da bu birliktelikten kazançlı çıktı. Vodafone ailesine gösterdikleri işbirliği ve duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim. Vodafone ile çok daha önemli başarılara imza atacağımıza olan inancım tamdır."

İmza töreninde konuşan Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline olan inançlarının devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye, Vodafone Grubu'nun en başarılı olduğu pazarlardan biri ve dijitalleşme yolunda öncü konumda. Türkiye'nin lider doğrudan yabancı yatırımcılarından biri olarak bugüne kadar yaklaşık 20 milyar TL yatırım yaptık. Vodafone Arena başta olmak üzere Beşiktaş JK işbirliğimiz Türkiye’ye inancımızın en somut örneklerinden biri. Beşiktaş JK ile 4 yıl önce 150 milyon doları aşan toplam değeriyle sadece Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına değil, aynı zamanda uzun soluklu bir gönül birliğine imza attık. Türk futbol tarihinde daha önce eşine rastlanmamış büyüklükte bir işbirliği yaptık. Beşiktaş’ın yeni yuvasına, kalbinin attığı bu mabede ismimizi verdik. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena, dijitalleşme vizyonumuzun da görkemli bir anıtı haline geldi. Beşiktaş’ın gönlümüzdeki yerinin bir göstergesi olarak, siyah-beyazlıların kalbine daha da yakın olmak istedik ve 3 yıl önce Beşiktaş’ın forma göğüs sponsoru olduk. Bu sponsorluğumuzu 2 yıl daha uzatma kararı aldık. 10 milyon dolarlık yeni anlaşmamız, Vodafone olarak Türkiye’ye yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettiğimizin en somut kanıtı. Beşiktaş JK’nın Vodafone’u bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de gururla göğsünde  taşıyacağına, Türkiye’de ve dünyada önemli başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum.”

VODAFONE MEMNUN KALDI

Süper Lig’in zirvesindeki Beşiktaş, sponsorluk konusunda da önemli adımlar atmaya devam ediyor. Son yıllarda sektörlerinde önemli markaların gözdesi olan ve uzun süreli sponsorluklar yapan Beşiktaş, bu yolla gelirine gelir katıyor. Beşiktaş'la yaptığı işbirliğinden memnun olan dünyaca ünlü telekomünikasyon markası Vodafone, yapılacak basın toplantısı ile Beşiktaş sponsorluğunun yenilendiğini kamuoyuna duyurdu.

KAP'A BİLDİRİM: 10 MİLYON ABD DOLARI

Beşiktaş, Vodafone'la yaptığı anlaşmayı KAP'a şöyle bildirmişti:

"Şirketimiz ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında 20 Ağustos 2013 tarihinde imzalanmış olan Reklam Hakları, Forma ve Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu Sözleşmesi("Sözleşme") kapsamında 2014-2015 sezonunda başlayan forma göğüs reklamı(ana sponsorluk) anlaşmamız sözleşme kapsamında yer alan uzatma opsiyonu kullanılarak 2017-2018 ve 2018-2019 sezonları için toplam 10 Milyon Amerikan Doları + KDV tutarı karşılığında 2 sezon daha uzatılmıştır."

Etiketler :