Fransız basının manşetleri!

Fransız basının manşetleri!

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Monaco ile 1-1 berabere kaldığı maç Fransız basınına nasıl yansıdı?

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde grupta oynadığı dördüncü maçta Monaco ile 1-1 berabere kaldı. Siyah beyazlılar bu beraberliğin ardından grupta 10 puana yükseldi ve liderliğini devam ettirdi. Son sıradaki Monaco ise 2 puana yükseldi. Peki Beşiktaş - Monaco maçı Fransız basınında nasıl yankı uyandırdı? Detaylar.

MAXİFOOT: "MONACO ŞANSI KAÇIRDI"

Fransız basınında Maxifoot Beşiktaş - Monaco maçının ardından Monaco'nun şansı kaçırdığını manşete taşıdı. Haberde Monaco'nun mutlaka kazanması gereken bir müsabakaya çıktığını fakat pozisyonlar bulmasına rağmen özellikle ilk yarıda Beşiktaş'ın oyun anlayışına mahkum kaldığını yazdı. Haberde maçın adamı 10 üzerinden 7 puanla Cenk Tosun olarak gösterilirken, Vodafone Park'taki atmosfer hakkında da "İnanılmaz. Şampiyonlar Ligi'nin hakkını veren." bir stat olarak bahsedildi.

L'EQUİPE: "MONACO BERABERLİĞİ KABUL ETTİ"

Fransa'nın önde gelen gazetelerinden L'Equipe ise Monaco'nun beraberliği kabul ettiğini yazdı. Şampiyonlar Ligi şansını devam ettirmek için kazanmak zorunda olan Monaco'nun ilk maça nazaran daha iyi futbol oynamasına rağmen bunun yeterli olmadığından söz edildi. Haberde ayrıca 26. dakikada Lemar'ın çıkışı Monaco'nun tüm planlarının alt üst edildiğini ve özellikle sol kanadın tamamen çöktüğü belirtildi.

SPORT24: "FABİNHO VE KEİTA HER ŞEYİN KAÇMASINA NEDEN OLDU"

Fransız basınında Sport24 ise manşete Fabinho ve Keita'nın pozisyonlarını taşıdılar. İki futbolcunun kaçırdıkları pozisyonun Şampiyonlar Ligi'ne mal olduğunu ve bundan sonra Monaco'nun artık UEFA Avrupa Ligi'ne katılmak için mücadele edeceğini yazdı. (Futbol Arena)

Etiketler :